RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

15-latek dźgnął kolegę. Stan ofiary jest poważny

Policjanci ustalili, że chłopcy znali się od kilku lat (fot. tvp.info/Paweł Chrabąszcz)

Zielonogórska policja pod nadzorem sądu rodzinnego wyjaśnia okoliczności ugodzenia nożem 16-latka. Sprawcą jest 15-letni znajomy pokrzywdzonego, który został zatrzymany i osadzony w Policyjnej Izbie Dziecka.

Zabił kolegę podczas kłótni o zagubionego buta

Przed Sądem Okręgowym w Opolu rozpoczął się proces w sprawie krwawego finału libacji w jednym z mieszkań w Kędzierzynie-Koźlu. 56-letni Robert P....

zobacz więcej

Do zajścia doszło w środę późnym wieczorem przed jednym ze sklepów w Zielonej Górze.

Jak przekazała podinsp. Małgorzata Barska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze w nieustalonych jeszcze okolicznościach, 15-latek dwukrotnie dźgnął nożem 16-latka w okolice brzucha. Pokrzywdzony został zabrany do szpitala, gdzie przeszedł operację; jego stan jest poważny.

Policjanci ustalili, że chłopcy znali się od kilku lat.

– Sprawca uciekł do domu, tam został zatrzymany przez policjantów. O sprawie został powiadomiony sędzia Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Zielonej Górze. Zgodnie z decyzją sędziego, 15-latek został umieszczony Policyjnej Izbie Dziecka w Gorzowie – powiedziała Barska.

W rozmowie z portalem tvp.info funkcjonariuszka wskazała, że w czwartek na godzinę 13 sprawca miał być dowieziony do sądu rodzinnego na przesłuchanie.

źródło:
Zobacz więcej