RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Ma poparcie miażdżącej większości”. Jakubiak wskazał na Andrzeja Dudę

Duda jest dla „miażdżącej większości” członków i sympatyków FdR „bardzo bliski” (fot. PAP/Tomasz Gzell, Piotr Nowak)

Prezydent Andrzej Duda będzie oficjalnie popierany w drugiej turze przez Federację dla Rzeczypospolitej – poinformował lider partii Marek Jakubiak. Wyjaśnił, że Duda jest dla „miażdżącej większości” członków i sympatyków FdR „bardzo bliski”, gdyż poparło go 80 proc. ankietowanych działaczy.

Jakubiak: Jedno, co się Polsce może przykrego zdarzyć, to prezydentura Trzaskowskiego

Marek Jakubiak, kandydat niezależny w wyborach prezydenckich, który uzyskał 0,17 proc. oddanych głosów, przyznał, że w II turze nie poprze Rafała...

zobacz więcej

– Niezmiernie dumny jestem z tego, że tak miażdżącą większością członkowie i sympatycy Federacji dla Rzeczypospolitej postanowili określić bez zbędnych komentarzy, że wśród dwóch kandydatów, jeden jest im bardzo bliski – to jest Andrzej Duda. Andrzej Duda będzie oficjalnie popierany przez Federację dla Rzeczypospolitej – oświadczył Jakubiak podczas konferencji prasowej przed Pomnikiem Armii Krajowej przed Sejmem.

Jak dodał, „możemy się zgadzać, możemy się nie zgadzać, możemy mówić, że Andrzej Duda ma wady, ma zalety, bo tak jest, każdy ma wady i zalety”.

– Natomiast z wyboru, i do tego pomiędzy panem Trzaskowskim, który nie wie, czy LGBT będzie, jak w Warszawie, sztandarowym projektem włodarza, który nie wie, czy ustawa 447, czyli dotycząca wypłacenia bezspadkowego mienia, będzie przedmiotem działalności prezydenta, czy nie będzie, bo nie wie, to wybieramy Andrzeja Dudę, który w jasny sposób deklaruje i mówi »tak« albo »nie« bez żadnych kombinacji i konfabulacji” – uzasadniał decyzję polityk.

Jakubiak dodał, że jako warszawiak „już zna” Trzaskowskiego i ocenił, że ze zgłoszonych przez niego podczas „przedwyborczego festiwalu obietnic” ponad 70 postulatów, zrealizował „tylko cztery” – „te, które wynikały z kwestii ideologicznych”.

Ostatnie dni przed II turą wyborów prezydenckich w „Finale kampanii”

W ostatnich dniach każdej kampanii wyborczej, każda sprawa, która odbywa się w przestrzeni publicznej może okazać się ważnym wydarzeniem dla...

zobacz więcej

– Stadionu Skry dalej się musimy wstydzić jako warszawiacy, o żłobkach (...) nic nie wiemy. Wiemy za to, że większość miejskich spółek, praktycznie jest dzisiaj w rękach zachodnich. Pytanie, kto obsługuje warszawiaków? Bo z całą pewnością można powiedzieć, że nie ratusz, tylko zachodnie spółki, które realizują własne zyski będąc pomiędzy mieszkańcem a ratuszem – podkreślił.

Jakubiak stwierdził, że „jeżeli tak jest, to po co nam prezydent Warszawy, skoro kierowców zatrudnia niemiecka firma”. – Po co nam prezydent Rzeczpospolitej, jak mamy kanclerza Niemiec? – pytał.

Prezes FdR zaznaczył, że „Niemcy są naszym sąsiadem”, jednak zaapelował do prezydenta Dudy, „żeby, jeżeli zostanie wybrany prezydentem, podjął się patronatu nad reparacjami wojennymi ze strony Niemiec”. – Ten temat trzeba absolutnie załatwić. Bo tu nie ma czego wyjaśniać, to wszystko jest wiadome – podkreślił Marek Jakubiak.

źródło:

Zobacz więcej