RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Jest zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Trzaskowskiego

Rafał Trzaskowski złamał prawo? Narodowcy zwracają się do prokuratury (fot. Facebbok.com/ Marsz Niepodległości)

Liderzy Stowarzyszenia Marsz Niepodległości uważają, że „finansując ekstremistyczne bojówki z kasy warszawskiego ratusza”, Rafał Trzaskowski mógł złamać prawo. Zaapelowali więc do prokuratury i szefa resortu sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, aby dokładnie zbadali sprawę. Przypomnieli również o niedawnych atakach w stolicy, których inicjatorami mogli być działacze Antify.

Koledzy niechcący ujawnili plan Trzaskowskiego? „Kontrowersyjny projekt”

„Rafał Trzaskowski wprowadzi Kartę LGBT w całym kraju” - napisała z sieci Janina Ochojska. Wiceminister Zbigniew Gryglas ocenia, że Trzaskowski...

zobacz więcej

Media ujawniły w ostatnich tygodniach, że władze Warszawy przekazały 3,6 mln zł na instytucję kultury szkolącą anarchistów z „taktyki miejskiej”. Okazało się, że miasto wspierało finansowo szkolenia „Społecznej Szkoły Antykapitalizmu”.

– Składamy zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Rafała Trzaskowskiego w sprawie finansowania ekstremistycznych bojówek przez warszawski ratusz – poinformował prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz. Podkreślił, że przedstawiciele warszawskiej Antify zaatakowali niedawno działaczy pro-life, a lewicowi bojówkarze w Stanach Zjednoczonych „sieją spustoszenie od kilku tygodni”.

– W związku z finansowaniem przez Rafała Trzaskowskiego organizacji Biennale Warszawa, będącej elementem międzynarodówki komunistycznej, która ma za zadanie obalenie ustrojów państw siłą, należy podjąć odpowiednie działania – zaapelował. Zaznaczył, że tym zagadnieniom powinni przyjrzeć się przedstawiciele prokuratury i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Przedstawiciele środowisk patriotycznych przypomnieli, że w centrum Warszawy zaatakowano ostatnio działacza Fundacji Pro-Prawo Do Życia, a samochód stowarzyszenia został zdemolowany.

Posłowie PO chcieli delegalizacji Marszu Niepodległości. Znamy decyzję prokuratury

Prokuratura Okręgowa w Warszawie negatywnie rozpatrzyła wniosek posłów Platformy Obywatelskiej Sławomira Nitrasa i Moniki Wielichowskiej o...

zobacz więcej

– Uważamy, że Polskie państwo powinno sprawdzić, czy osoby biorące udział w tej napaści nie szkoliły się w programach sponsorowanych przez Rafała Trzaskowskiego – zaznaczyli.

Tomasz Kalinowski (członek zarządu Stowarzyszenia Marsz Niepodległości) podkreślił, że zawiadomienie do prokuratury będzie złożone w oparciu o artykuły 256 i 127 kodeksu karnego.

– Działalność organizacji Biennale Warszawa była naszym zdaniem antypaństwowa, a finansowana przez miejski ratusz. Kwota 3,6 mln zł jest ogromna. Uważamy, że Biennale Warszawa to część międzynarodowej i komunistycznej organizacji Antifa, współpracująca z niemieckimi grupami lewicowych ekstremistów. W Stanach Zjednoczonych Donald Trump nazywa te organizacje terrorystycznymi, więc uważamy za skandaliczne, że Rafał Trzaskowski je popiera i finansuje z publicznych pieniędzy – stwierdził Kalinowski.

„Zajęcia z antykapitalizmu” w Biennale Warszawa miały być organizowane w 2019 r. Promując wydarzenie informowano, że Społeczna Szkoła Antykapitalizmu będzie to dziewięć spotkań warsztatowo-wykładowych z aktywistkami i aktywistami wokół idei pracy nad postępowymi zmianami społecznymi.

„Szkoła kierowana jest do osób działających na polu aktywizmu, które poszukują alternatyw w dziedzinie organizacji społecznej” – podkreślano.

źródło:
Zobacz więcej