RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Katował kota, jego dziewczyna nagrywała. Sąd wydał wyrok

Sprawa sadysty wstrząsnęła Polską (fot. screen z filmu z TT)

Rok prac społecznych i dwuletni zakaz posiadania zwierząt – taki wyrok usłyszał 20-letni Mateusz B., który ze szczególnym okrucieństwem znęcał się nad kotem.

Sadysta skatował kota prętem, jego dziewczyna wszystko nagrywała

Młody mężczyzna zabija kota metalowym prętem, a wszystko nagrywa telefonem jego rozbawiona dziewczyna. Takie nagranie trafiło do sieci. Sadysty i...

zobacz więcej

Radio Gdańsk przypomina, że do tego bulwersującego zdarzenia doszło w połowie ubiegłego roku. Jednak nagranie, na którym mężczyzna z Prabut przez prawie minutę uderza pałka uwięzionego na klatce schodowej kota, pojawiło się w internecie dopiero w styczniu.

Prokuratura oskarżyła 20-latka o znęcanie się nad kotem ze szczególnym okrucieństwem, za co groziło mu do pięciu lat więzienia. Sąd w Kwidzynie skazał mężczyznę na rok prac społecznych w wymiarze 40 godzin miesięcznie oraz orzekł dwuletni zakaz posiadania zwierząt.

O znęcanie się nad kotem oskarżona była również 19-letnia Klaudia C., która zachęcała Mateusza B., aby ten bił kota i nagrywała całe zdarzenie telefonem. Kobieta została skazana na pół roku prac społecznych w wymiarze 32 godzin miesięcznie. Do tego sąd orzekł wobec niej także dwuletni zakaz posiadania zwierząt.

Obydwoje skazani muszą zapłacić nawiązkę w łącznej kwocie 4 tysięcy złotych na rzecz OTOZ Animals.

Wyrok Sądu Rejonowego w Kwidzynie nie jest prawomocny. Apelację zapowiedział przedstawiciel Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt występujący w procesie jako oskarżyciel posiłkowy.

źródło:
Zobacz więcej