RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dawna dziecięca gwiazda filmów Disneya celuje w Biały Dom

Brock Pierce jest milionerem z branży kryptowalut (fot. FB/Brock Pierce)

Niespodziewanie do wyścigu o fotel prezydent USA dołączył Brock Pierce, który jest milionerem z branży kryptowalut. Do tego jest gwiazdą dawnych filmów Disneya. Zagrał między innymi w „Potężnych Kaczorach”.

Wybory w USA. Pokonany Sanders poparł Bidena

W niecały tydzień po wycofaniu się z wyścigu o Biały Dom senator Bernie Sanders poparł Joe Bidena jako kandydata Partii Demokratycznej w...

zobacz więcej

„Ja, Brock Pierce, ubiegam się o urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki” – ogłosił na swoim Instagramie biznesman. W tegorocznym wyścigu do Białego Domu wystartuje jako kandydat niezależny. Nie ma realnych szans na sukces wyborczy, ale prawdopodobnie chce w ten sposób promować swoje poczynania biznesowe.

„Życie upływa mi na tworzeniu wspaniałych rzeczy z niczego. Mogę pomóc innym zrobić to samo” – napisał w oświadczeniu. Jak zaznacza: „Przedsiębiorcy są niezbędni do odbudowy narodu, który kochamy”.

Ten 39-latek jest według szacunków magazynu „Forbes” jednym z 20 najbogatszych osób w branży kryptowalut. Jego majątek oscyluje w przedziale 700 mln - 1,1 mld dolarów. Pierce jest między innymi prezesem Bitcoin Foundation. Działalność w branży nowych technologii rozpoczął już jako 18-latek.

Nim został przedsiębiorcą, był aktorem. Jako dziecko występował w reklamach, wsławił się także rolami w filmach Disneya o drużynie hokejowej złożonej z niesfornych nastolatków, czyli w dwóch częściach „Potężnych Kaczorów”. Brał także udział w takich produkcjach, jak „Syn prezydenta”, „Kochany urwis 3”, „Mała wielka liga” i „Trzy życzenia”. Po raz ostatni wystąpił jako aktor w wieku 17 lat.

W kampanii prezydenckiej jego rywalami będą nie tylko ubiegający się o reelekcję Donald Trump oraz kandydat Demokratów, Joe Biden, ale również ekscentryczny raper Kanye West.

źródło:

Zobacz więcej