RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Premier wręczył promesy na wozy strażackie dla OSP

Szef rządu wyraził przekonanie o coraz lepszym współdziałaniu Państwowej Straży Pożarnej i ochotniczych straży pożarnych (fot. PAP/Tytus Żmijewski)

Promesy na 23 średnie samochody ratowniczo-gaśnicze dla jednostek OSP z województwa kujawsko-pomorskiego wręczył w Grudziądzu premier Mateusz Morawiecki.

„Strażacy liderami opinii w małych gminach”. Wiceszef MSWiA o akcji „Bitwa o wozy”

Uznaliśmy, że liderami opinii w małych gminach są strażacy i trzeba ich zachęcić do tego, by aktywizowali lokalną społeczność. W pierwszej turze to...

zobacz więcej

Szef rządu wyraził przekonanie o coraz lepszym współdziałaniu Państwowej Straży Pożarnej i ochotniczych straży pożarnych przy usuwaniu skutków kataklizmów.

– Tylko w legendzie i tylko święty Florian potrafił jednym wiadrem wody ugasić całą wioskę; my dzisiaj doskonale wiemy, jak bardzo potrzebne są sprzęty, wozy strażackie i wszelkiego rodzaju dodatkowe wyposażenie – powiedział premier w siedzibie grudziądzkiej PSP.

Wyraził uznanie dla zaangażowania strażaków ochotników. – Nasi wspaniali druhowie i druhny ratują niemal w każdej minucie dobytek, mienie, życie we wszystkich zakątkach Polski. Codziennie mamy do czynienia z nieszczęściami, wypadkami; druhowie i druhny zawsze są pierwsi na miejscu wypadku – mówił.

– To połączenie między Państwową Strażą Pożarną a ochotniczymi strażami pożarnymi będzie jeszcze bardziej skuteczne, ale już dzisiaj jest ono naszą wizytówką w czasie różnych kataklizmów – dodał premier.

Zwrócił uwagę, że częściej niż z ogniem straże pożarne zmagają się z innymi żywiołami – wodą, huraganami i trąbami powietrznymi.

źródło:

Zobacz więcej