RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wyciągnął kobietę z tonącego pojazdu. Bohaterski czyn 31-latka

„Tylko prawdziwy bohater potrafi bezinteresownie, dla obcego człowieka ruszyć z pomocą” (fot. Shutterstock/Stastny_Pavel)

Policjanci ze Świebodzina chwalą postawę 31-letniego mieszkańca gminy Skąpe. Mężczyzna uratował 27-latkę, która straciła panowanie nad autem i wpadła do stawu – poinformował Marcin Ruciński z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie.

Czołówka na DK 7. Nie żyje kobieta

21-letnia kobieta zginęła w wypadku na krajowej „siódemce” w miejscowości Antolka w powiecie miechowskim, gdzie czołowo zderzyły się dwa samochody....

zobacz więcej

– Nie wiadomo, jak skończyłaby się historia, gdyby nie postawa pana Karola. Tylko prawdziwy bohater potrafi bezinteresownie, dla obcego człowieka ruszyć z pomocą, nie patrząc na własne bezpieczeństwo. Taka postawa zasługuje na wyróżnienie – podkreślił Ruciński.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w pow. świebodzińskim. Między miejscowościami Pałck i Kije w osobowym hyundaiu najprawdopodobniej wystrzeliła opona. Kierująca nim kobieta nie opanowała pojazdu, który na łuku drogi przebił bariery i wpadł do stawu. Auto szybko znalazło się pod wodą.

Kierująca oplem miała dużo szczęścia, gdyż jechało za nią dwóch mężczyzn. Widząc, co się stało, natychmiast zatrzymali się, a jeden z ich ruszył na pomoc. 31-latek wskoczył do wody i wyciągnął 27-latkę z samochodu. Po badaniach w szpitalu okazało się, że kobieta nie doznała poważnych obrażeń.

źródło:

Zobacz więcej