RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Trzaskowski organizuje swoją debatę. Oświadczenie Telewizji Polskiej

Nie media, ale sztab Rafała Trzaskowskiego postanowił zorganizować własną debatę prezydencką. Do wydarzenia określanego „Areną Prezydencką” zaproszono redakcje internetowe, rozgłośnie, prasę i telewizję. Zaproszenie wpłynęło także do Telewizji Polskiej, która wydała w tej sprawie oświadczenie. O godz. 21 rozpocznie się debata TVP w Końskich, zorganizowana w zupełnie nowej formule.

Tam „wygrywa się wybory”. Jaki będzie przebieg debaty prezydenckiej TVP w Końskich?

Zaledwie kilkadziesiąt godzin pozostało do debaty prezydenckiej TVP. Na 80 minut Końskie w woj. Świętokrzyskim staną się epicentrum kampanii nie...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

„(…) informujemy, że przewidziana prawem i oczekiwana przez miliony Polaków Debata prezydencka organizowana przez TVP, zgodnie z kodeksem wyborczym i rozporządzeniem KRRiT, odbędzie się w Końskich w dniu 6 lipca o godzinie 21, o czym zainteresowane strony zostały poinformowane w określonym w rozporządzeniu KRRiT terminie” – podkreślono w komunikacie TVP.

„Jednocześnie w związku z notorycznie manifestowaną przez pana Rafała Trzaskowskiego niestabilnością poglądów lub stanu pamięci Telewizja Polska przypomina, że zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM KRAJOWEJ RADY RADIOFONII I TELEWIZJI (…) niezgłoszenie się kandydata w wyborach na Prezydenta Rzeczypospolitej w wyznaczonym terminie oznacza REZYGNACJĘ z udziału w debacie” – wskazano.

Debata w Końskich to wydarzenie w zupełnie, które odbędzie się w nowej formule; podzielone na pięć bloków tematycznych pytania są autorstwa mieszkańców regionu i całego kraju, którzy nadsyłali je na adres mailowy debaty.

Kandydat PO „boi się debaty i sam organizuje happening polityczny”

Atutem prezydenta Andrzeja Dudy jest swoboda rozmowy, a kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski unika debaty, czuje się niezręcznie w...

zobacz więcej

Gospodarzem i moderatorem dyskusji będzie dziennikarz TVP Michał Adamczyk. Debata potrwa 80 minut.

Zaproszenia do udziału w niej zostały przesłane sztabom kandydatów, którzy dostali się do drugiej tury wyborów, w zeszłym tygodniu. Uczestnictwo prezydenta Andrzeja Dudy potwierdził członek jego sztabu, europoseł Adam Bielan.

Na debacie nie pojawi się najprawdopodobniej kandydat KO Rafał Trzaskowski, któremu nie spodobała się formuła dyskusji; zapowiedział, że nie weźmie w niej udziału. Zdaniem zastępcy szefa kancelarii prezydenta Pawła Muchy Trzaskowski „boi się debaty” i sam organizuje „polityczny happening”.

Tzw. Arena Prezydencka z udziałem kandydata KO ma odbyć się w poniedziałek wieczorem w Lesznie.

źródło:
Zobacz więcej