RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kandydat PO „boi się debaty i sam organizuje happening polityczny”

Atutem prezydenta Andrzeja Dudy jest swoboda rozmowy, a kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski unika debaty, czuje się niezręcznie w bezpośrednim kontakcie z ludźmi – ocenił zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.

Debata prezydencka w TVP. „Trudno czekać na porozumienie wszystkich mediów”

Mam nadzieję, że kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski jednak pojawi się na debacie organizowanej przez TVP w Końskich – powiedział w...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

– Rafał Trzaskowski unika debaty z panem prezydentem. Jest to bardzo ewidentna sytuacja, bo wczoraj mieliśmy komunikat sztabu Rafała Trzaskowskiego, że nie stawi się na debatę w Końskich – powiedział Mucha w „Kwadransie Politycznym” TVP1.

– Gdyby podjął to wyzwanie, mielibyśmy dzisiaj debatę z udziałem dwóch kandydatów, którzy weszli do drugiej tury, relacjonowaną przez telewizję publiczną – dodał.

Według Muchy „była to celowa decyzja polityczna” sztabu wyborczego kandydata KO, podyktowana obawą przed bezpośrednią dyskusją z mieszkańcami i konfrontacją z prezydentem Dudą, „który nie boi się debat”. Wiceszef Kancelarii Prezydenta dodał, że udział w programie telewizyjnym przed pierwszą turą, w którym uczestniczyło 10 kontrkandydatów, był dla Dudy „bardzo trudną sytuacją”. Zaznaczył, że „Końskie to nie wybór pana prezydenta, tylko Telewizji Polskiej”.

Debata z udziałem Trzaskowskiego, która ma się odbyć w poniedziałek wieczorem w Lesznie, to według Muchy „happening polityczny, który ma ratować twarz Rafała Trzaskowskiego”. Jego zdaniem kontrkandydat, który nie bałby się Polaków, nie bałby się otwartej dyskusji, powiedziałby: tak, przyjmuję wyzwanie, biorą udział w debacie; nie stawiałby warunków nie do spełnienia co do miejsca i mediów.

Wiceszef Kancelarii Prezydenta przekonywał, że Duda, który odwiedził wszystkie powiaty w Polsce, „ma absolutną umiejętność rozmawiania z Polakami”, a „jego ogromnym atutem jest swoboda rozmowy; ten dialog trwa przez całą prezydenturę”, podczas gdy Trzaskowski „czuje się niezręcznie w bezpośrednim kontakcie z ludźmi”.

W poniedziałek mają się odbyć dwie debaty. Prezydent weźmie udział w tej organizowanej przez TVP w Końskich w woj. świętokrzyskim, a Trzaskowski – w „Arenie prezydenckiej” z udziałem przedstawicieli kilkunastu redakcji w Lesznie w woj. wielkopolskim.

źródło:
Zobacz więcej