RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Gdy słyszę o Trybunale Stanu, przychodzą mi na myśl lata przepłacania za rosyjski gaz”

Finisz kampanii wyborczej (fot. Twitter/Andrzej Duda)

Jeśli wygram, moja druga kadencja będzie inna od pierwszej – zadeklarował prezydent Andrzej Duda w rozmowie z tygodnikiem „Do Rzeczy”.

Skandaliczny artykuł „Die Welt”. Rzecznik prezydenta Dudy odpowiada

„Panie Ulf Poschardt. Prosić o rozmowę to mogliście przed drukiem tego odrażającego, paskudnego, atakującego polskiego Prezydenta artykułu” –...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

„Jeśli wygram, to oczywiście moja druga kadencja będzie inna od pierwszej, bo wyzwania, które stoją przed Polską, są dziś inne niż te z 2015 r.” – powiedział Andrzej Duda.

Wyjaśnił, że „kryzys spowodowany koronawirusem będzie wymagał szybkich, śmiałych i nieszablonowych decyzji”. „Musimy dopilnować, żeby bezrobocie nie poszybowało w górę, ale taż tak odnaleźć się w tej rzeczywistości, żeby stworzyć i wykorzystać nowe szanse dla Polski” – wskazał.

Prezydent pytany, czy po ewentualnych wygranych wyborach „pokaże swoje prawdziwe oblicze” i uzyska „większą niż do tej pory niezależność od Nowogrodzkiej”, odpowiedział: „Nie mam innej twarzy niż ta, którą znają Polacy z tysięcy spotkań ze mną”.

„Jeżeli ktoś potrzebuje drugiej kadencji, żeby zacząć działać w zgodzie z sobą, to znaczy, że nie dorósł do pierwszej” – ocenił Duda. Zapewnił, że nie żałuje żadnej decyzji, którą podjął, choć – jak zaznaczył nie wszystkie były łatwe. „Nie wszystkie też podobały się moim kolegom ze Zjednoczonej Prawicy” – przyznał.

„Ale dalej będę dział w zgodzie ze sobą i z tym, na co umawiam się z Polakami. Tutaj nic się nie zmieni” – zapowiedział.

Tusk skrytykował kampanię Dudy. „Panie Donaldzie, miał Pan okazję wystartować”

Do emocjonalnej wymiany zdań pomiędzy Andrzejem Dudą a Donaldem Tuskiem doszło w sobotę na Twitterze. Były przewodniczący Rady Europejskiej...

zobacz więcej

W ocenie prezydenta „w polityce podmiotowość oznacza budowanie pozycji, która pozwala zmieniać kraj na lepsze”. „I gdy patrzę na to, co udało się osiągnąć przez ostatnie pięć lat, czuję ogromną satysfakcję. Według opozycji podmiotowość manifestuje się wyłącznie przez sprzeciw. A to prowadzi wyłącznie do konfliktu i destrukcji” – powiedział.

Prezydent odnosząc się do zapowiedzi polityków opozycji o postawieniu go przed Trybunałem Stanu oznajmił: „Gdy słyszę o Trybunale Stanu, od razu przychodzą mi na myśl lata przepłacania za rosyjski gaz. Dziś udało się odzyskać jakieś 6 mld zł. To trzy razy tyle, ile wynosi koszt przekopu Mierzei Wiślanej, na którym tak bardzo kandydat KO Rafał Trzaskowski chciałby zaoszczędzić”.

Andrzej Duda zwracając się do osób, które w pierwszej turze głosowały na Szymona Hołownię, poprosił, aby rozważyły, czy on, czy może „wiceprzewodniczący PO Rafał Trzaskowski lepiej prowadzić będzie polskie sprawy”.

„Kto jest wiarygodny w swoich deklaracjach. Chcę prosić, aby przeanalizowali, kto zrobił więcej dla zasypywania podziałów w Polsce. Ja, czy Rafał Trzaskowski?” – podkreślił. Dodał, że wyborcy Hołowni muszą sobie odpowiedzieć na pytanie, czy „wybiorą Polskę współpracy, czy Polskę zniszczoną przez totalną wojnę między prezydentem, a rządem”.

źródło:
Zobacz więcej