RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Fakt” robi rasistę z wicepremiera Glińskiego

Wiceprezydent Białegostoku Rafał Rudnicki ( z lewej) oraz wicepremier, szef MKDiN Piotr Gliński i minister edukacji Dariusz Piontkowski w trakcie wizyty w Białymstoku (fot. PAP/Artur Reszko)

„Wicepremier i minister kultury Piotr Gliński odwiedził Białystok. Podczas wizyty padły słowa, które z pewnością paść nie powinny” – ubolewa dziennik „Fakt”, który w swoim wydaniu internetowym w niedzielny wieczór informuje o piątkowym zajściu. To jednak nie wicepremier wygłosił te słowa, które „nie powinny paść”.

„Niemiecki szmatławiec!” Burza wokół dziennika „Fakt”

„Hienami” i „rynsztokiem” politycy PiS nazywają dziennikarzy tabloidu „Fakt”, którzy zaatakowali prezydenta Andrzeja Dudę za spełnienie prośby...

zobacz więcej

Zaledwie dwa dni minęły od publikacji w gazecie okładkowego tekstu dotyczącego ułaskawienia przez prezydenta Andrzeja Dudę, na prośbę rodziny, mężczyzny skazanego za molestowanie seksualne. Tekst i promujące go na okładce zdjęcie został przez komentatorów określony jako „ohydna manipulacja” mająca na celu uderzenie w prezydenta w trakcie trwającej kampanii wyborczej.

Tego samego dnia, gdy należący do koncernu mediowego Axel Springer SE dziennik podprogowymi metodami próbował połączyć prezydenta z pedofilią, wicepremier, minister kultury Piotr Gliński odwiedzał Białystok. Przywitał go wiceprezydent Białegostoku Rafał Rudnicki, co uwieczniły dosyć liczne na miejscu kamery.

– Witam pana, panie prezydencie. Wpuści mnie pan? – spytał wicepremier Piotr Gliński.

– Oczywiście – odpowiedział wiceprezydent Rudnicki.

– Ja wczoraj widziałem, jak jeden poseł z Platformy Obywatelskiej nie chciał wpuścić kogoś – stwierdził Gliński, nawiązując do skandalicznego zachowania posła Sławomira Nitrasa w warszawskiej oczyszczalni ścieków „Czajka”.

Wiceprezydent Białegostoku: My się zachowujemy jak biali ludzie

Wątpliwe słowa i wątpliwe przywitanie. Wiceprezydent Białegostoku Rafał Rudnicki, zastępca Tadeusz Truskolaskiego z Koalicji Obywatelskiej, podczas...

zobacz więcej

– My się zachowujemy jak biali ludzie. Zapraszam do zwiedzania – odparł Rafał Rudnicki.

– O właśnie, rozumiem... Niech pan powtórzy, panie prezydencie, że jak się zachowujemy? – zapytał skonfundowany minister.

– Zachowujemy się jak kulturalni ludzie – odparł Rudnicki.

– Jak biali ludzie... ciekawe – stwierdził kręcąc głową wicepremier.

Tak wyglądało zajście, nad którym ubolewają dziennikarze „Faktu”, zaznaczając, że „przez wielu komentatorów określane jest mianem rasistowskiego”. O ile faktycznie trzeba się zgodzić, że żart wiceprezydenta Rudnickiego jest niefortunny, o tyle, gdzie dziennikarze „Faktu” doszukali się współuczestnictwa w tymże żarcie wicepremiera Glińskiego? Zgodnie z tytułem to właśnie „Minister kultury i wiceprezydent Białegostoku żartują”; co więcej, zdjęcie do artykułu przedstawia ubawionego wicepremiera Glińskiego.

O spotkaniu z wiceprezydentem Białegostoku już w piątek na Twitterze informował sam wicepremier Gliński.

źródło:
Zobacz więcej