RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tragedia w parku rozrywki. Kobieta wypadła z kolejki górskiej

32-latka zginęła na miejscu (fot. Gary Burke / Contributor via Getty Images; zdjęcie ilustracyjne)
32-latka zginęła na miejscu (fot. Gary Burke / Contributor via Getty Images; zdjęcie ilustracyjne)

W parku rozrywki Saint-Paul we Francji doszło do tragicznego wypadku. Podczas jazdy kolejką górską 32-letnia kobieta zaczęła wyślizgiwać się zza barierki ochronnej wagonika. Świadkowie twierdzą, że zanim spadła z dużej wysokości, mąż starał się ją złapać za nogę.

Pijany 19-latek spowodował wypadek. Pasażer zginął na miejscu

19-latek, który miał ponad 1,7 promila alkoholu we krwi, w powiecie nidzickim spowodował wypadek. Na miejscu zginął 31-letni pasażer, drugi jest w...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w sobotę 4 lipca ok. godz. 13.45. 32-latka wybrała się z rodziną do parku rozrywki, aby świętować urodziny 2-letniego syna. W pewnym momencie wszyscy zdecydowali się na jazdę kolejką górską „Formuła 1”.

Podczas przejażdżki kobieta zaczęła wyślizgiwać się zza barierki wagonika, po czym spadła z dużej wysokości. Chwilę po wypadku kolejka została unieruchomiona. Wywołało to panikę wśród pasażerów, którzy zostali na moment uwięzieni w powietrzu. Lekarz, który przybył na miejsce stwierdził zgon 32-latki.

Dyrektor parku Gilles Campion poinformował, że obszar, na którym doszło do zdarzenia, został zamknięty. Śledztwo w sprawie śmierci kobiety prowadzą francuska policja i prokuratura. Nie wiadomo, co było przyczyną tragedii.

To kolejny śmiertelny wypadek w parku rozrywki w Saint-Paul. W 2009 r. z wagonika tej samej kolejki górskiej wypadła 35-latka. Ustalono wtedy, że do wypadku doszło z winy kobiety, poniewał złamała ona zasady bezpieczeństwa.

źródło:
Zobacz więcej