RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wydał krocie na złotą maseczkę. „Nie wiem, czy chroni przed koronawirusem”

Biznesmen z Indii zainwestował w ochronę przed epidemią duże pieniądze (fot. YouTube/IndiaTV)

Pewien biznesmen z miasta Puna na zachodzie Indii wydał ok. 4000 USD na wykonaną na miarę złotą maseczkę, która ma go chronić przed epidemią koronawirusa. – To cienka maska z niewielkimi otworami, które pomagają mi oddychać – powiedział AFP Shankar Kurhade.

Maseczka z satyny pokryta złotem trafi na licytację. Jej wykonawcą jest słynny szewc z Turynu

Szewc z Turynu na północy Włoch, który zasłynął jako twórca złotego obuwia dla szejków, uszył maseczkę ochronną z satyny pokrytej warstwą złota....

zobacz więcej

– Nie jestem pewien, czy skutecznie chroni mnie przed koronawirusem, więc podejmuję inne środki ostrożności – dodał.

Wykonanie 60-gramowej maseczki pokrytej złotem zajęło rzemieślnikom osiem dni.

Kurhade, który jest właścicielem firmy produkującej hangary, powiedział, że wpadł na pomysł stworzenia dla siebie złotej maseczki po obejrzeniu reportażu o mężczyźnie, który do ochrony przed Covid-19 zafundował sobie maskę ze srebra.

– Ludzie proszą mnie o selfie – powiedział biznesmen z Puny w stanie Maharasztra. I dodał, że ludzie są pod wrażeniem, gdy go widzą w złotej masce. Ten 49-letni mężczyzna lubi ozdabiać się złotą biżuterią. Jak przyznaje, ma na sobie ok. 1 kg złota, w tym bransoletę, naszyjnik i pierścienie, które nosi na każdym palcu prawej dłoni.

Indie wprowadziły obowiązek noszenia masek w miejscach publicznych w celu walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Od wybuchu epidemii w kraju tym zdiagnozowano ponad 673 tys. zakażeń, ponad 19 tys. osób zmarło. Indie są czwartym krajem, po USA, Brazylii i Rosji, jeśli chodzi o największą liczbę infekcji SARS-CoV-2.źródło:

Zobacz więcej