RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Premier do kandydata KO: Niech pan odbędzie debatę najpierw sam ze sobą, trzeba uzgodnić poglądy

Zdaniem Mateusza Morawieckiego, Rafał Trzaskowski „rano ma inne poglądy niż wieczorem” (fot. PAP/Tomasz Waszczuk)

Panie Rafale, niech pan odbędzie debatę najpierw sam ze sobą, trzeba uzgodnić poglądy, bo rano ma pan inne niż wieczorem – mówił, zwracając się do kandydata KO na prezydenta Rafała Trzaskowskiego premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania wyborczego w Bytowie.

Kolejna zmiana Trzaskowskiego. Po krytyce nowy zapis w programie kandydata

Zmienione zostały zapisy jego programu wyborczego. Stało się to dzień po tym, jak Rafał Trzaskowski przyznał, że zgadza się z Andrzejem Dudą i nie...

zobacz więcej

– Dzisiaj mówi się sporo o debacie – debata taka, debata siaka. Wiadomo, że pan Trzaskowski chce debaty pod osłoną swoich mediów, większości z resztą mediów, które mu sprzyjają – powiedział premier.

– Ja mam propozycje do pana Trzaskowskiego – panie Rafale, niech pan odbędzie tę debatę najpierw sam ze sobą. Trzeba uzgodnić poglądy ze sobą, bo rano ma pan inne niż wieczorem – dodał premier.

Morawiecki oceniał, że kandydat KO często zmienia swoje poglądy. – To nie jest tak, że w nim raz górę bierze liberał, turbo liberał, potem lewak, komunista jakiś, bo to też jest jego natura częściowo, a potem znowu konserwatysta, potem znowu jakiś demokrata czy inny. Nie, zasada jest dużo prostsza – raz w górę w nim bierze pan Tusk, raz pan Giertych, raz pan Rostowski, raz pan Balcerowicz – to są jego idole, to są jego przyjaciele – powiedział szef rządu.

Sztaby obu kandydatów startujących w drugiej turze wyborów, zaplanowanej na 12 lipca, nie porozumiały się dotąd, co do formuły debaty, w której Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski zgodziliby się wziąć udział. Sztabowcy prezydenta Andrzeja Dudy zapowiadają jego udział w debacie organizowanej przez TVP w Końskich, w której nie chce wziąć udziału Trzaskowski.

Z kolei Rafał Trzaskowski zaprosił prezydenta Andrzeja Dudę na debatę organizowaną w poniedziałek w Lesznie. Sztab PiS ocenił tę propozycję jako „niepoważną”.

źródło:

Zobacz więcej