RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rodzinna wycieczka zakończona tragedią. Ośmiolatek zginął na niestrzeżonym przejeździe kolejowym

W związku wypadkiem ruch na tej linii został wstrzymany (fot. Twitter / Marcin Maludy)

8-letni chłopiec wtargnął pod pociąg na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w lesie w rejonie miejscowości Bobowicko w pow. Międzyrzeckim w Lubuskiem. Dziecko zginęło na miejscu. Okoliczności tragedii są wyjaśniane pod nadzorem prokuratora – poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

Pijany 19-latek spowodował wypadek. Pasażer zginął na miejscu

19-latek, który miał ponad 1,7 promila alkoholu we krwi, w powiecie nidzickim spowodował wypadek. Na miejscu zginął 31-letni pasażer, drugi jest w...

zobacz więcej

Do wypadku doszło w niedzielę po godz. 13. Chłopiec został potrącony przez pociąg regionalny relacji Zbąszynek-Międzyrzecz, tzw. szynobus. Maszynista był trzeźwy. W związku wypadkiem ruch na tej linii został wstrzymany. Dla pasażerów podstawiono komunikację zastępczą.

Policjanci ustalili, że 8-latek wraz z młodszym bratem i rodzicami wybrali się na przejażdżkę rowerową do lasu. Do tragedii doszło, kiedy przejeżdżali przez tory kolejowe na niestrzeżonym przejeździe w ciągu leśnej drogi.

– Na razie dokładne okoliczności tego wypadku nie są znane. Na miejscu pracują policjanci pod nadzorem prokuratora. Rodzina zmarłego dziecka zostanie otoczona opieką psychologiczną – powiedział Maludy.

źródło:

Zobacz więcej