RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Szydło apeluje o udział w wyborach. „Zabierzmy naszego sąsiada, naszych bliskich”

Była premier Beata Szydło zaapelowała o głosowanie na Andrzeja Dudę (fot. PAP/Tomasz Wojtasik)

Była premier, a obecnie posłanka do Parlamentu Europejskiego (PIS), Beata Szydło, podczas spotkania wyborczego w Radomiu, zaapelowała o masowy udział w drugiej turze wyborów prezydenckich. – Zabierzmy naszego sąsiada, naszych bliskich. Niech młodsi zatroszczą się o swoich dziadków i rodziców, tak żeby każdy mógł dotrzeć do lokalu wyborczego – zaapelowała.

Kandydat KO ma swoją debatę. Zaprosił prezydenta na poniedziałek do Leszna

Kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski zaprasza prezydenta Andrzeja Dudę do debaty przed drugą turą wyborów, która miałaby się odbyć w...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

– Ważne jest, byśmy wszyscy poszli do wyborów, byśmy zagłosowali. Ja oczywiście proszę i zachęcam do głosowania na prezydenta Andrzeja Dudę, bo to jest dobry prezydent, to jest prezydent polskich spraw. Ale ważna jest frekwencja, ważne, by każdy, kto chce, mógł wziąć udział w wyborach – powiedziała Beata Szydło.

Zwróciła uwagę, że „są osoby starsze, są osoby, które nie mogą dojechać do lokali wyborczych”. – Więc pomóżmy, zabierzmy naszego sąsiada, naszych bliskich. Niech młodsi zatroszczą się o swoich dziadków i rodziców, tak żeby każdy mógł dotrzeć do lokalu wyborczego – zaapelowała.

Beata Szydło przypomniała, że osoby, które głosowały już tydzień temu, powinny znowu pójść do lokalu wyborczego i oddać głos w drugiej turze. – To nie jest tak, że tylko jedna tura i głos się liczy. Jeżeli jest druga tura, a tak jest w naszym przypadku, to trzeba pójść w niedzielę jeszcze raz – powiedziała była premier.

Druga tura wyborów prezydenckich, w której urzedujący prezydent Andrzej Duda zmierzy się z kandydatem Platformy Obywatelskiej Rafałem Trzaskowskim, odbędzie się w niedzielę 12 lipca.

źródło:
Zobacz więcej