RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Papież popiera apel ONZ o globalne zawieszenie broni w związku z pandemią

Papież Franciszek (fot. pixabay.com/Annett_Klingner)

Papież Franciszek poparł apel Rady Bezpieczeństwa ONZ o natychmiastowe globalne zawieszenie broni w związku z pandemią. Podczas spotkania z wiernymi w niedzielę podkreślił, że umożliwiłoby to dostarczenie pomocy humanitarnej na tereny konfliktów na świecie.

Testy chińskiej szczepionki przeciwko koronawirusowi rozpoczyna Brazylia

Anvisa - Narodowa Agencja ds. Kontroli Sanitarnej Brazylii - zatwierdziła w piątek plan badań klinicznych szczepionki koronowirusowej opracowanej...

zobacz więcej

Zwracając się do wiernych zebranych na placu Świętego Piotra na modlitwie Anioł Pański, papież przypomniał, że w kończącym się tygodniu RB ONZ przyjęła rezolucję w sprawie kroków, które należy podjąć, by stawić czoło „katastrofalnym konsekwencjom Covid-19”, zwłaszcza na terenach konfliktów.

Franciszek uznał za „godny pochwały” apel o globalne i natychmiastowe zawieszenie broni. Zaznaczył, że „umożliwiłoby to pokój i bezpieczeństwo niezbędne dla zapewnienia pomocy humanitarnej, tak pilnie potrzebnej”.

– Pragnę, aby taka decyzja została wprowadzona w życie skutecznie i szybko dla dobra cierpiących osób. Oby ta rezolucja Rady Bezpieczeństwa mogła stać się pierwszym odważnym krokiem ku przyszłości w duchu pokoju – wzywał Franciszek.

Cieszyński: Nie ma planu, aby szczepionka na COVID-19 była obowiązkowa

Na ten moment nie planu, by szczepionka na COVID-19, gdyby została stworzona, była obowiązkowa – powiedział w środę wiceminister zdrowia Janusz...

zobacz więcej

Zwrócił się też m.in. do Polaków. – Serdecznie witam wszystkich was, rzymian i pielgrzymów z różnych krajów. Szczególnie pozdrawiam Polaków - witajcie - i błogosławię wielką pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Sanktuarium w Częstochowie, która odbędzie się w przyszłą sobotę, w stulecie urodzin świętego Jana Pawła II pod hasłem „Wszystko postawiłem na Maryję”. Błogosławię tej pielgrzymce – powiedział papież.

W rozważaniach przed modlitwą zaznaczył, że przesłanie Jezusa skierowane jest w obronie ubogich i ich godności w „świecie, który szczyci się bogactwem i tym, że jest potężny”. – Widzimy to każdego dnia, jak godność ta jest deptana – zauważył Franciszek.

źródło:

Zobacz więcej