RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wiceprezydent Białegostoku: My się zachowujemy jak biali ludzie

Wiceprezydent Białegostoku Rafał Rudnicki, zastępca Tadeusz Truskolaskiego z KO, powitał wicepremiera Piotra Glińskiego słowami: „My się zachowujemy jak biali ludzie”. Odniósł się w ten sposób do przypomnienia niedawnego zachowania posła Sławomira Nitrasa, który zaatakował wiceministra Sebastiana Kaletę.

„Prawda” według Trzaskowskiego: Nitras dbał, by Kaleta nie osunął się ze schodów

Poseł KO Sławomir Nitras, chcąc uniemożliwić udział w konferencji Rafała Trzaskowskiego posłom PiS Jackowi Ozdobie i Sebastianowi Kalecie, zaczął...

zobacz więcej

Wicepremier Gliński, który gościł w piątek w woj. podlaskim, odwiedził m.in. powstające w Białymstoku Muzeum Pamięci Sybiru. Na miejscu był obecny wiceprezydent miasta Rafał Rudnicki.

– Witam pana, panie prezydencie. Wpuści mnie pan? – zapytał Piotr Gliński. – Ja wczoraj widziałm, jak jeden poseł z PO nie chciał wpuścić kogoś – kontynuował Gliński, nawiązując do zachowania Sławomira Nitrasa, używającego siły wobec posła Sebastiana Kalety.

– My się zachowujemy jak biali ludzie. Zapraszam do zwiedzania – odpowiedział Rafał Rudnicki.

Wicepremier zareagował błyskawicznie. – Niech pan powtórzy panie prezydencie. Pan powiedział, że jak my się zachowujemy? – zapytał. – Zachowujemy się jak kulturalni ludzie – poprawił Rudnicki.

źródło:
Zobacz więcej