RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Paryż: Marsz LGBT z poparciem dla Black Lives Matter

W trakcie manifestacji padały hasła antypolicyjne m.in. „Wszyscy nienawidzą policji” (fot. PAP/EPA/IAN LANGSDON)

Zakończył się marsz środowisk LGBT w Paryżu. Tym razem, pochód odbył się bez ciężarówek, z których puszczana jest muzyka. Wybrzmiały za to hasła poparcia dla ruchu Black Lives Matter, pod którego szyldem w ostatnich tygodniach w USA i krajach Europy Zachodniej doszło do rozruchów wymierzonych w rzekomo panujący rasizm.

Prezydent Czech: Hasło „Black lives matter” rasistowskie

Prezydent Czech Milosz Zeman podczas wizyty w rezydencji ambasadora USA w Pradze Stephena Kinga z okazji 244. rocznicy niepodległości Stanów...

zobacz więcej

Oficjalna parada francuskiej stolicy została przełożona na listopad z powodu epidemii koronawirusa, ale organizatorzy postanowili zorganizować marsz, który będzie miał wydźwięk antyrasistowski. W praktyce odbył się on pod hasłami poparcia dla Black Lives Matter.

– Udało nam się zorganizować paradę, która ma wydźwięk bardziej polityczny – powiedział agencji Reutera drag king przedstawiający się jako „św. Eugeniusz”.

W trakcie manifestacji padały hasła antypolicyjne m.in. „Wszyscy nienawidzą policji”. Wielu uczestników zgromadzenia miało zamaskowane twarze. Część trzymała tablice wyrażające poparcie dla BLM.

źródło:
Zobacz więcej