RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dzień Niepodległości USA. Andrzej Duda wysłał depeszę do Donalda Trumpa

Prezydent Andrzej Duda napisał, że Polskę i Stany Zjednoczone łączą więzy wielowiekowej przyjaźni i braterstwa. Dodał, że wzmocniły się one w ciągu ostatnich czterech lat. Z okazji Dnia Niepodległości prezydent w imieniu własnym i narodu polskiego złożył Donaldowi Trumpowi gratulacje i życzenia sukcesów oraz pomyślności dla amerykańskiego narodu.

Dzień Niepodległości USA. Mosbacher i dyplomaci z przesłaniem do Polaków [WIDEO]

Stany Zjednoczone 4 lipca obchodzą Dzień Niepodległości (Independence Day) – to już 244. Rocznica urodzin naszych sojuszników. W tym roku jest to...

zobacz więcej

Andrzej Duda napisał, że dowodem na zacieśnienie polsko-amerykańskich relacji są spotkania, które określił jako intensywne. „Każda przeprowadzona przez nas rozmowa przynosiła wymierne korzyści naszym państwom, pieczętując wiążące nas partnerstwo strategiczne” – podkreślił w depeszy.

Prezydent zauważył, że bieżący rok jest szczególny ze względu na wybory w Polsce i w USA.

„Życzę Panu wytrwałości w prowadzeniu trudnej i ze wszech miar nietypowej kampanii prezydenckiej. Jestem głęboko przekonany, że oba nasze państwa będą nadal pogłębiać strategiczne partnerstwo i relacje dwustronne” – napisał Andrzej Duda.

Dzień Niepodległości to święto państwowe obchodzone corocznie 4 lipca w rocznicę ogłoszenia Deklaracji Niepodległości Stanów Zjednoczonych w 1776 r.

źródło:
Zobacz więcej