RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

43 wydarzenia w ciągu trzech dni. Premier Morawiecki aktywny w kampanii prezydenta

Ostatnie dni to dla premiera przede wszystkim spotkania z wyborcami (fot. PAP/Wojtek Jargiło)
Ostatnie dni to dla premiera przede wszystkim spotkania z wyborcami (fot. PAP/Wojtek Jargiło)

Premier Mateusz Morawiecki aktywnie włączył się w kampanię prezydencką Andrzeja Dudy. W ostatnich dniach brał udział w aż 43 wydarzeniach z nią związanych. Należą do nich m.in. briefingi, wywiady, wizyty w oddziałach WOT, ale przede wszystkim o spotkaniach z wyborcami.

Premier Morawiecki: Nasi przeciwnicy posługują się manipulacją i kłamstwem

Podczas wiecu poparcia dla Andrzeja Dudy w Olsztynie premier Mateusz Morawiecki powiedział, że przeciwnicy polityczni posługują się manipulacją i...

zobacz więcej

30 czerwca premier brał udział w objeździe województwa lubelskiego. Był w Izbicy, gdzie złożył hołd pomordowanym i pod pomnikiem Jana Karskiego, w Piaskach, gdzie oddał hołd ostatniemu żołnierzowi wyklętemu Józefowi Franczkowi ps. „Lalek” i w Świdniku, gdzie upamiętnił ofiary katastrofy smoleńskiej. Odwiedził też Bełżyce, Janów Lubelski, Kraśnik, Opole Lubelskie, Puławy, Łuków, Lubartów i Łęczną. W prawie każdym z tych miast spotkał się z wyborcami i brał udział w konferencjach prasowych.

Dzień później Mateusz Morawiecki odwiedził miejscowości w województwach lubelskim, mazowieckim i podlaskim. Był w Siemiatyczach, Korczewie, Łosicach, Międzyrzecu Podlaskim, Radzyniu Podlaskim, Parczewie, Włodawie, Rejowcu, Chełmie, Krasnymstawie, Zamościu, Tomaszowie Lubelskim, Suścu i Łaszczówce-Kolonii. Spotykał się tam z wyborcami, wręczał promesy, brał udział w briefingach. Ponadto oddał hołd pomnikom smoleńskiemu, niepodległości i Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim, wizytował firmę Wexam w Krasnymstawie, zwiedził pałac w Korczewie. W Chełmie odwiedził też żołnierzy WOT.

2 lipca premier odwiedził województwo podlaskie. Był Suwałkach, Sejnach, Augustowie, Kopnej Górze, Grajewie, Mońkach, Sokółce, Supraślu, Białymstoku, Zambrowie, Wysokim Mazowieckim, Hajnówce i Bielsku Podlaskim. Oprócz spotkań z wyborcami i wręczania promes, w Kopnej Górze odwiedził cmentarz powstańców listopadowych, w Grajewie zwiedził park Solidarności, w Mońkach złożył hołd pod pomnikiem niepodległości.

źródło:
Zobacz więcej