Rzeczniczka Lewicy o Trzaskowskim: Nie zna swojego programu albo ściemnia

Anna Maria Żukowska (fot. Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images)

Rzeczniczka Lewicy Anna Maria Żukowska odniosła się do słów Rafała Trzaskowskiego, który stwierdził, że jest przeciwny adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. „Albo Pan nie zna swojego programu, albo treści zapowiadanej ustawy. Jest jeszcze inna ewentualność: ściemnia Pan” – napisała na Twitterze.

Trzaskowski znowu zmienił zdanie. Tym razem ws. adopcji dzieci przez związki homoseksualne

– Jestem przeciw adopcji dzieci przez pary jednopłciowe; w tej akurat kwestii zgadzam się z ubiegającym się o reelekcję prezydentem – powiedział w...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Rafał Trzaskowski powiedział na konferencji w Kaliszu, że jest przeciwko adopcji dzieci przez pary jednopłciowe.

Jak przypomniała Żukowska, w programie polityka znalazł się jednak następujący zapis: „W ramach przysługującej mi inicjatywy ustawodawczej przedstawię projekt ustawy o związkach partnerskich, zgodny z założeniami poselskiego projektu złożonego do Sejmu w poprzedniej kadencji”.

Rzeczniczka Lewicy przypomniała także projekt ustawy o związku partnerskim z 2018 r., stwierdzając, że Trzaskowski nie zna jego treści. Dodała, że być może kandydat KO mówi nieprawdę.

Pod jej wpisem pojawiło się kilka krytycznych komentarzy. Jeden z użytkowników stwierdził, że jeśli Żukowska nie uważa, że lepsza jest wygrana Andrzeja Dudy, to „lepiej się na tydzień wstrzymać od komentowania, a po wyborach zgodnie z sumieniem krytykować dalej Rafała Trzaskowskiego”. Rzeczniczka Lewicy podkreśliła wówczas, że oczekuje od kandydata, którego ma poprzeć, znajomości własnego programu wyborczego. Inny użytkownik stwierdził, że przez „takie gadanie lewicy” rząd PiS będzie rządził przez kolejne 5 lat. „A kto mu to kazał wpisywać w program?” – zareagowała na ten komentarz Żukowska. Internauta odparł wówczas, że „nie wie”, ale już tylko Trzaskowski „został na placu boju”.

źródło:
Zobacz więcej