RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kandydat PO: Mam dosyć liberalne poglądy jak na Platformę

O tej wypowiedzi Rafał Trzaskowski zapewne chciałby zapomnieć. Dziennikarz tygodnika „Niedziela”, Artur Stelmasiak przypomniał słowa polityka z czasów, gdy ten nie był kandydatem Platformy Obywatelskiej na Prezydenta RP. - To jest moja trzecia parada [LGBT] - chwalił się. - Prawdą jest, że mam dosyć liberalne poglądy, jak na Platformę Obywatelską - przyznał.

Ratusz tłumaczy się z patronatu nad Paradą Równości

Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski objął patronatem Paradę Równości, ale nie jest to równoznaczne z organizacją towarzyszących jej wydarzeń;...

zobacz więcej

Artur Stelmasiak przypomniał wypowiedź Trzaskowskiego, której udzielił portalowi Onet. - Prawdą jest, że ja mam dosyć liberalne poglądy jak na Platformę Obywatelską - przyznał. Rozmawiający z nim dziennikarz pytał o lata 2014-2015, kiedy to głosami Platformy Obywatelskiej ustawa o związkach partnerskich trzy raz wylądowała w koszu. – Uważam to za wielkie zaniedbanie i zaniechanie mojej partii. Zawsze otwarcie o tym mówiłem, że uważam to za zaniechanie mojej partii – odpowiedział wtedy z uśmiechem Trzaskowski.

Z kolei pytany o decyzje Hanny Gronkiewicz-Waltz, która nie udzieliła patronatu ratusza paradzie LBGT Trzaskowski stwierdził: – Pani prezydent ma zupełnie inne poglądy ode mnie. To nie jest tajemnica, nigdy nikogo nie udawała, a ja poglądy mam inne.

Trzaskowski znowu zmienił zdanie. Tym razem ws. adopcji dzieci przez związki homoseksualne

– Jestem przeciw adopcji dzieci przez pary jednopłciowe; w tej akurat kwestii zgadzam się z ubiegającym się o reelekcję prezydentem – powiedział w...

zobacz więcej

I rzeczywiście jedną z pierwszych decyzji, jakie podjął Trzaskowski po objęciu prezydentury w Warszawie było podpisanie kary LBGT+, która promuje te środowiska w stołecznych instytucjach publicznych oraz określa przychylne im zasady postępowania warszawskich urzędników. W tym roku prezydent stolicy Rafał Trzaskowski objął patronatem Paradę Równości. Sam uczestniczył w nich od lat. T zdjęcie sprzed czterech lat.

Dziś jednak Rafał Trzaskowski mówi zupełnie inaczej. Komentując propozycję prezydenta Andrzeja Dudy – projekt zmian w konstytucji zakazujący adopcji dzieci przez pary jednopłciowe – zadeklarował, że także jest przeciwko takim rozwiązaniom. W przeszłości kandydat KO na prezydenta miał jednak inne zdanie na ten temat. Jasna deklaracja popierająca adopcję jako przywilej równości małżeńskiej to jeden z postulatów tzw. „Parady Równości” środowisk LGBT.

źródło:
Zobacz więcej