RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Sympatycy Morawieckiego przypominają Trzaskowskiemu jego hołd złożony PO [WIDEO]

Rafał Trzaskowski na konwencji krajowej PO w listopadzie 2013 roku w Warszawie (fot. YT/RafałTrzaskowski2020)

„Gdyby nie wy, nie zostałbym europosłem, nie mówiąc już o ministrze” – mówił kilka lat temu na konwencji krajowej PO Rafał Trzaskowski m.in. do zasiadającego w pierwszym rzędzie Donalda Tuska. Teraz kandydat KO na prezydenta przekonuje, że „nigdy nie był działaczem politycznym”. Hołd złożony przez Trzaskowskiego macierzystej partii przypominają sympatycy premiera Mateusza Morawieckiego w mediach społecznościowych.

Trzaskowski znowu zmienił zdanie. Tym razem ws. adopcji dzieci przez związki homoseksualne

– Jestem przeciw adopcji dzieci przez pary jednopłciowe; w tej akurat kwestii zgadzam się z ubiegającym się o reelekcję prezydentem – powiedział w...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

Na początku tygodnia kandydat KO – który 12 lipca zmierzy się w II turze wybrów prezydenckich z ubiegającym się o reelekcję Andrzejem Dudą – debatował z Szymonem Hołownią o ich wizjach prezydentury. Deklarował m.in., że nie będzie od kogokolwiek brał jakichkolwiek wskazówek i „na pewno będzie osobą niezależną”.

– Ja nigdy nie podlegałem żadnym naciskom – podkreślał, w oczywisty sposób zabiegając o głosy elektoratu prezentera TVN, który jako trzeci (z wynikiem 13,87 proc.) odpadł z prezydenckiego wyścigu. Trzaskowski przekonywał też, że „nigdy nie był działaczem politycznym”.

Przypomnijmy – Rafał Trzaskowski to obecny prezydent Warszawy, od 2017 roku wiceprzewodniczący Europejskiej Partii Ludowej, od 2020 r. wiceszef Platformy Obywatelskiej, wcześniej w rządzie Donalda Tuska m.in. minister cyfryzacji i administracji, a następnie sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, w latach 2009-2013 poseł do Parlamentu Europejskiego. Od początków swojej kariery politycznej związany właśnie z PO.

Trzaskowski wypiera się Donalda Tuska. Dostał szybką odpowiedź

– Przecież to jego polityczny ojciec – powiedział o relacji Tuska i Trzaskowskiego senator Prawa i Sprawiedliwości Stanisław Karczewski. W rozmowie...

zobacz więcej

Takie argumenty prawdopodobnie trafiły do Szymona Hołowni, który podkreślał, że cieszy się z tej rozmowy – choć jeszcze kilka dni wcześniej o Trzaskowskim mówił: „Ma w sobie tyle pogardy dla swoich wyborców, że nawet programu nie zdążył przygotować”.

Sympatycy premiera Mateusza Morawieckiego, którzy prowadzą fanpage na Twitterze, przypominają konwencję krajową PO z listopada 2013 roku, na której kontrkandydat Andrzeja Dudy dziękował partii za swoje osiągnięcia.

– Chciałem podziękować panu premierowi (Donaldowi Tuskowi – red.) za zaufanie i chciałem podziękować PO, zwłaszcza z Warszawy i Mazowsza, dlatego, że gdyby nie wy, nie został bym europosłem, nie mówiąc już o ministrze – mówi Trzaskowski.

źródło:
Zobacz więcej