Kilkaset nowych zakażeń koronawirusem. Duży spadek liczby zgonów

Z powodu koronawirusa pod respiratorem jest 74 chorych (fot. PAP/Leszek Szymański)

Badania laboratoryjne potwierdziły nowe zakażenia koronawirusem u 314 osób, z czego najwięcej (93) na Śląsku – poinformowało w sobotę Ministerstwo Zdrowia. W ostatnich godzinach potwierdzono blisko pół tysiąca ozdrowieńców. Z powodu Covid-19 zmarło kolejnych czworo pacjentów – znacznie mniej niż w piątek.

Członek komisji wyborczej zakażony COVID-19

Członkini komisji wyborczej, która pracowała podczas I tury wyborów prezydenckich w gminie Jasieniec (woj. mazowieckie) otrzymała pozytywny wynik...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

W piątek w całym kraju było 259 nowych infekcji, w sobotę – 314.

Nowe przypadki dotyczą osób z województw: śląskiego (93), wielkopolskiego (57), podkarpackiego (40), małopolskiego (29), mazowieckiego (28), łódzkiego (21), podlaskiego (13), lubelskiego (10), zachodniopomorskiego (7), pomorskiego (4), warmińsko-mazurskiego (4), opolskiego (3), dolnośląskiego (3) i świętokrzyskiego (2).

Równocześnie resort poinformował o śmierci kolejnych czterech osób zakażonych koronawirusem. To znaczny spadek liczby zgonów w porównaniu do piątku, gdy potwierdzono 15 zgonów.

Nowo odnotowane ofiary śmiertelne to: 70-letnia kobieta ze Zgierza, 88-latka z Łodzi, 56-letni pacjent hospitalizowany w Raciborzu i mężczyzna z Warszawy w wieku 79 lat.

Większość tych osób – dodaje MZ – miała choroby współistniejące. Resort informuje też o korekcie wcześniej przekazanych danych. W związku z błędnym usunięciem zgonu z 15 kwietnia (z woj. mazowieckiego) został on doliczony do statystyk.

Od początku epidemii wirusem SARS-CoV-2 w Polsce zakaziło się już w sumie 35 719 osób; zmarło 1 512 pacjentów.

WORD w stolicy zamknięty, anulowane egzaminy. Podejrzenie Covid-19

Wszystkie zaplanowane egzaminy na prawo jazdy wstrzymano w warszawskim oddziale Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego przy ul. Radarowej. To wynik...

zobacz więcej

W „codziennym raporcie o koronawirusie” resort przekazał, że od piątku potwierdzono kolejnych 476 osób, które pokonały Covid-19. Jak dotąd wyzdrowiało 23 127 pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2.

Aktualnie w szpitalach z powodu koronawirusa przebywa 1 731 osób, pod respiratorem jest 74 chorych – dodaje Ministerstwo Zdrowia.

Resort podał też, że kwarantanną jest objętych 84,5 tys. osób, a nadzorem sanitarno-epidemiologicznym – 13 280.

źródło:
Zobacz więcej