RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Strzelanina w centrum handlowym. Zginęło dziecko

Do strzelaniny doszło w Riverchase Galleria wHoover (fot. Youtube/CBS)
Do strzelaniny doszło w Riverchase Galleria wHoover (fot. Youtube/CBS)

Ośmioletni chłopiec zginął w strzelaninie, do jakiej doszło w piątek w centrum handlowym w Hoover w Alabamie – poinformowała miejscowa policja. Trzy inne osoby zostały ranne. Sprawcy na razie pozostają nieznani, trwa śledztwo w sprawie tragedii.

Po serii strzelanin burmistrz Seattle nakazuje ludziom opuścić „strefę wolną od policji”

Po ostatnich strzelaninach w „strefie autonomicznej” w Seattle, utworzonej po śmierci George’a Floyda, burmistrz Jenny Durkan nakazała...

zobacz więcej

Podczas piątkowych zajść w centrum handlowym Riverchase Galleria w Hoover padło wiele strzałów. Pracownicy centrum mówią, że odgłosy strzelaniny brzmiały, jakby dochodziły z wielu stron. Centrum zostalo ewakuowane.

Nie żyje 8-letni chłopiec, a trzy inne osoby, dziewczynka i dwoje dorosłych, przebywają w szpitalu.

Policja nie informuje o okolicznościach tragedii, nie wiadomo też, czy zidentyfikowano już podejrzanych. – Nie wiemy w tym momencie, co doprowadziło do strzelaniny ani ilu było napastników – powiedział kapitan policji Gregg Rector.

Burmistrz Hoover Frank Brocato odwiedził w piątek wieczorem rodziców chłopca. – To była bezsensowna tragedia, są tym zdruzgotani – powiedział potem, prosząc mieszkańców miasta o modlitwę za rodzinę.

źródło:
Zobacz więcej