RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Premierzy Polski i Słowacji poszli na lody z dziećmi z domów dziecka

Premierzy Polski Mateusz Morawiecki (C) oraz Słowacji Igor Matović (3P) w wybrali się na lody z dziećmi z domów dziecka (fot. PAP/Leszek Szymański)

Premier Mateusz Morawiecki i premier Słowacji Igor Matovič zabrali na lody dzieci z domów dziecka, które przyjechały do Warszawy z szefem rządu Słowacji – wynika z wideo opublikowanego na Facebooku szefa polskiego rządu.

Premier o zgodzie ws. Funduszu Odbudowy: Grupa Wyszehradzka wytycza kierunki zmian

– Bardzo się cieszę, że Grupa Wyszehradzka była w stanie wypracować wspólny konsensus wobec Funduszu Odbudowy. Te dodatkowe 750 mld euro bardzo...

zobacz więcej

Na opublikowanym wideo widać – oprócz oficjalnego składnia kwiatów i konferencji – że premierzy poszli z grupą dzieci z domu dziecka na lody.

„Gdy Igor Matovič wyszedł z propozycją, by po szczycie V4 zrobić szybki wypad na lody razem z grupą dzieciaków z domów dziecka, które zabrał ze sobą na wycieczkę do Warszawy – bez wahania usłyszał ode mnie stanowcze... czemu nie. Dzieciakom też się podobało!” – napisał dodatkowo Morawiecki na Facebooku.

Premier Igor Matovič przebywał w Warszawie z wizytą, ponieważ w piątek w stolicy odbył się szczyt premierów państw Grupy Wyszehradzkiej: Polski, Czech, Słowacji i Węgier, który zainaugurował polskie przewodnictwo w Grupie. Głównym tematem spotkania było omówienie projektu unijnego budżetu na lata 2021–2027 oraz Europejski Instrument na rzecz Odbudowy.

źródło:

Zobacz więcej