Katastrofa awionetki. Pilot nie zdołał wylądować

Pilot rozbił się podczas lądowania (fot. Marion County Fire Rescue)

Jedna osoba zginęła w katastrofie niewielkiego samolotu na Florydzie. Gdy ratownicy dotarli na miejsce, pilot już nie żył.

Znów strzały w „strefie wolnej od policji” w Seattle

W „strefie autonomicznej” w Seattle, kontrolowanej przez antyrasistowskich demonstrantów, doszło do kolejnej strzelaniny. W jej wyniku zginął jeden...

zobacz więcej

Do wypadku doszło w środę rano czasu lokalnego w miejscowości Ocala. Straż pożarna hrabstwa Marion poinformowała, że otrzymała wezwanie na niewielkie lotnisko Leeward, gdzie samolot rozbił się podczas próby lądowania.

Strażacy znaleźli wrak awionetki między drzewami, pilot wciąż był w środku, w tym czasie już jednak nie żył. Maszyna została usunięta po tym jak mundurowi uporali się z wyciekiem paliwa.

Dochodzenie w sprawie tragedii przeprowadzą śledczy z Narodowej Rady Bezpieczeństwa Transportu (NTSB), wspierani przez Federalną Agencję Lotnictwa (FAA).

Nie była to jedyna katastrofa awionetki, do której doszło w środę w Stanach Zjednoczonych. Dwusilnikowa cessna rozbiła się w lesie w okolicach miasta Round Rock w Teksasie. W tym przypadku również pilot poniósł śmierć, więcej osób nie znajdowało się na pokładzie.

źródło:
Zobacz więcej