RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

16 gmin z najwyższą frekwencją. To one wygrały „Bitwę o wozy” strażackie

Akcję profrekwencyjną ogłoszono na konferencji prasowej kierownictwa MSWiA 20 czerwca (fot. MSWiA)

Jutro wójtowie i burmistrzowie otrzymają oficjalne promesy na zakup wozów strażackich – napisał w mediach społecznościowych wiceszef MSWiA Maciej Wąsik, informując o rozstrzygnięciu akcji „Bitwa o wozy”. Państwowa Komisja Wyborcza przekazała resortowi listę 16 gmin, które w poszczególnych województwach miały najwyższą frekwencję w niedzielnych wyborach. Zwycięskie jednostki samorządu przekazał na Twitterze Wąsik.

Uwaga na dezinformację wyborczą. Chodzi o II turę

„Jeśli głosowałeś w I turze na Dudę, to nie musisz już iść na głosowanie, ponieważ wygrał I turę. Głosy automatycznie się przenoszą. W II turze...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

Profrekwencyjną akcję „Bitwa o wozy” MSWiA zapowiedziało na konferencji prasowej 20 czerwca. Jak informował wtedy wiceszef tego resortu Maciej Wąsik, po jednej z gmin do 20 tys. mieszkańców z najwyższą frekwencją w wyborach 28 czerwca z każdego z województw otrzyma środki na sfinansowanie średniego wozu gaśniczego.

Z informacji resortu spraw wewnętrznych i administracji wynika, że w 2020 roku dofinansowano zakup rekordowej, jak zaznaczono, liczby 517 samochodów, które przekazano strażom pożarnym, a warunkiem tego było, aby samorząd przekazał wkład własny w wysokości 200 tys. zł.

Jak jednak zaznaczono, część samorządów – zazwyczaj poniżej 20 tys. mieszkańców – nie miała wkładu własnego. To właśnie do nich skierowana została akcja „Bitwa o wozy”.

W drugiej turze wyborów bez kolejki. Szumowski zapowiada ważne zmiany

Chcemy, żeby podczas drugiej tury wyborów prezydenckich osoby po 60. roku życia, kobiety w ciąży, osoby z małymi dziećmi do lat trzech i...

zobacz więcej

Zgodnie z wytycznymi MSWiA 16 nowych średnich wozów ratowniczo-gaśniczych trafi do gmin do 20 tys. mieszkańców, które w każdym województwie osiągnęły największą procentową frekwencję wyborczą w pierwszej turze wyborów prezydenckich.

Opierając się na danych przekazanych przez Państwową Komisję Wyborczą, Maciej Wąsik opublikował w czwartek na Twitterze listę zwycięskich gmin. Są to:

w województwie dolnośląskim: gm. Czernica – 77 proc. frekwencji;

woj. kujawsko-pomorskim: gm. Osielsko – 78 proc.;

woj. lubelskim: gm. Godziszów – 75 proc.;

woj. lubuskim: gm. Zaborów – 69 proc.;

woj. łódzkim: gm. Nowosolna – 78 proc.;

woj. małopolskim: gm. Żegocina – 76 proc.;

woj. mazowieckim: gm. Michałowice – 81 proc.;

woj. opolskim: gm. Praszka – 67 proc.;

woj. podkarpackim: gm. Cisna – 75 proc.;

Minister Szumowski: Pójście do wyborów jest bezpieczniejsze niż do sklepu

– Jestem przekonany, że pójście do wyborów jest bezpieczniejsze niż pójście do sklepu. Myślę, że te wybory przebiegają spokojnie, bezpiecznie i...

zobacz więcej

woj. podlaskim: gm. Kulesze Kościelne – 72 proc. ;

woj. pomorskim: miasto Łeba – 85 proc. ;

woj. śląskim: gm. Koszarawa – 77 proc.;

woj. świętokrzyskim: gm. Masłów – 69 proc.;

woj. warmińsko-mazurskim: gm. Stawiguda – 72 proc.;

woj. wielkopolskim: gm. Suchy Las – 80 proc.;

woj. zachodniopomorskim: gm. Rewal – 86 proc.

źródło:
Zobacz więcej