Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Emilewicz chce spotkać się z Hołownią. „Mówił, że wyobraża sobie współpracę ze mną”

Emilewicz ma nadzieję na przekonanie Hołowni do oddania głosu na Andrzeja Dudę (fot. PAP/Piotr Nowak, Leszek Szymański)

– Mam zamiar spotkać się z Szymonem Hołownią, który rozpoczynając kampanię powiedział, że jestem jedną z tych osób, z którą wyobraża sobie współpracę – zapowiedziała wicepremier Jadwiga Emilewicz. Jak dodała, ma nadzieję na przekonanie Hołowni do oddania głosu na Andrzeja Dudę.

„Warto połączyć siły”. Rafał Trzaskowski chce rozmów programowych, nawet z Bosakiem

Kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski zapowiedział, że chce rozmawiać z Szymonem Hołownią i jego sztabem. Stwierdził, że jeśli chodzi o...

zobacz więcej

– Być może uda się mi go (Szymona Hołownię) przekonać do tego, żeby oddał głos na Andrzeja Dudę, a za jego pośrednictwem przekonać i jego wyborców – powiedziała wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz w Krakowie. Wicepremier pogratulowała Hołowni wyniku uzyskanego w wyborach prezydenckich i określiła ten wynik „ogromnym sukcesem”.

Zapowiadając osobiste spotkanie z Hołownią minister Emilewicz oceniła: „Na pewno jest nam blisko światopoglądowo. Sam pan Szymon Hołownia mówi o sobie językiem nowoczesnego, współczesnego konserwatysty; z całą pewnością łączy nas także wspólnota przekonań”.

Dopytywana o plany Andrzeja Dudy przed II turą wyborów powiedziała, że na pewno będzie on adresował swoją ofertę do wszystkich wyborców, w tym tych którzy głosowali na kandydata KO Rafała Trzaskowskiego.

Zdaniem Emilewicz Polsce w czasie wychodzenia z kryzysu spowodowanego koronawirusem potrzebna jest przede wszystkim „dobra, szybka, bezpieczna współpraca pomiędzy ośrodkiem rządowym a pałacem prezydenckim”. – Gwarantem takiej współpracy jest pan prezydent Andrzej Duda – zaznaczyła.

Przypomniała też historię z przełomu wieków, kiedy – jak mówiła – „mieliśmy trudną kohabitację pomiędzy prezydentem Kwaśniewskim a rządem Akacji Wyborczej Solidarność”. – Przypomnijmy rekordową liczbę zawetowanych ustaw, w tym także tak ważnych jak ustawa reprywatyzacyjna, ta obniżająca podatki czy wreszcie ustawa o finansach publicznych przy okazji reformy samorządowej” – wyliczała wicepremier i podkreśliła, że „dziś Polska nie ma czasu na spory i napięcia pomiędzy pałacem prezydenckim a rządem, dlatego prezydent będzie także rozmawiał, pokazując racjonalne argumenty, z wyborcami Rafała Trzaskowskiego”.

Hołownia: To jest wynik moich marzeń

To jest wynik moich marzeń, oznacza, że przekonaliśmy już 2,5 mln ludzi; kiedy zaczynaliśmy naszą drogę, nikt nie pomyślałby, że to jest możliwe –...

zobacz więcej

Według niej obóz rządzący ma dobrą ofertę. Wśród swoich nowych wyborców widzi wielu młodych ludzi, do których adresowane są m.in. programy nakierowanym na poprawę jakości życia w miastach, polityki klimatycznej, tym wszystkim co wiąże się z przedsiębiorczością.

Zdaniem Emilewicz to, że w czasach pandemii możemy z umiarkowanym optymizmem patrzeć w przyszłość, jest efektem – jak mówiła – dobrej, skutecznej polityki rządu i dobrej, skutecznej współpracy pomiędzy rządem a prezydentem.

Minister rozwoju wzięła udział w poniedziałek w konferencji „Wpływ COVID-19 na przemysł materiałów budowlanych”, organizowanej w Krakowie przez Sieć Badawczą Łukasiewicz - Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych.

źródło:
Zobacz więcej