Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Znów strzały w „strefie wolnej od policji” w Seattle

To już kolejna strzelanina w strefie w ciągu ostatnich kilku dni (fot. David Ryder/Getty Images)

W „strefie autonomicznej” w Seattle, kontrolowanej przez antyrasistowskich demonstrantów, doszło do kolejnej strzelaniny. W jej wyniku zginął jeden mężczyzna; druga ofiara przebywa w szpitalu w stanie ciężkim – informuje amerykańska stacja Fox News.

Seattle: Mieszkańcy pozywają miasto za „strefę wolną od policji”

Grupa kilkunastu mieszkańców Seattle złożyła pozew zbiorowy przeciwko miastu za naruszenie gwarantowanego im przez konstytucję prawa własności....

zobacz więcej

Specjalny obszar w Seattle znany jako „strefa wolna od policji” został utworzony przez protestujących 8 czerwca. Początkowo nosił on nazwę „Strefa Autonomiczna Capitol Hill” (CHAZ), potem przemianowano go na „Zorganizowany Protest na Capitol Hill” (CHOP).

W ciągu ostatnich kilku dni doszło tutaj do serii strzelanin. Ostatnia miała miejsce w poniedziałek rano. Do szpitala trafiło dwóch mężczyzn z ranami postrzałowymi.

Jak informuje Fox News, jeden z nich został przewieziony do centrum medycznego prywatnym pojazdem ok. godz. 3.15 czasu lokalnego. Znajduje się w stanie krytycznym.

Drugi mężczyzna pojawił się w szpitalu kwadrans później; lekarzom nie udało się go uratować. To już kolejna ofiara śmiertelna serii strzelanin w CHOP. 20 czerwca zastrzelono tu 19-latka.

źródło:
Zobacz więcej