Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Duda z ogromną przewagą tam, gdzie przeszła nawałnica

Na terenach dotkniętych nawałnicami Andrzej Duda notował dużą przewagę nad swoimi rywalami (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Nawet 80 proc. wyborców głosowało na Andrzeja Dudę w miejscowościach szczególnie dotkniętych niedawnymi nawałnicami. Jego kontrkandydat w drugiej turze Rafał Trzaskowski plasował się tam na trzecim bądź czwartym miejscu.

Prezydent w zalanym Łapanowie: Zwrócę się do premiera, żeby przekazał tutaj środki

Część domów została poważnie zalana, sytuacja wielu rodzin jest trudna – powiedział prezydent Andrzej Duda w poniedziałek wieczorem w Łapanowie...

zobacz więcej

W miejscowości Węglówka na Andrzeja Dudę głosowało 74,86 proc. Urzędujący prezydent zdystansował Krzysztofa Bosaka (9,04 proc.), Rafała Trzaskowskiego (7,63 proc.) i Szymona Hołownię (6,36 proc.).

Z kolei w jednej z komisji obwodowych w również poważnie doświadczonej przez nawałnicę miejscowości Kasinka Mała na Dudę głosowało 80,14 proc. Drugi był Bosak z wynikiem 7,43 proc., trzeci Hołownia z wynikiem 4,82 proc., a Trzaskowski czwarty z wynikiem 4,63 proc.

Przed tygodniem prezydent odwiedził m.in. zalaną miejscowość Łapanów. Zadeklarował wtedy, że zwróci się do premiera Mateusza Morawieckiego o środki na inwestycje w wały, aby sytuacja się nie powtarzała.

źródło:
Zobacz więcej