RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rafał Trzaskowski chce debaty: Zaprosiłem pana prezydenta

Rafał Trzaskowski podczas spotkania z mieszkańcami miasta, 28 bm. w Wołominie (fot. PAP / Piotr Nowak)

Gotowość do debaty z ubiegającym się o reelekcję prezydentem Andrzejem Dudą wyraził w poniedziałek kandydat KO Rafał Trzaskowski. – Jestem otwarty na każdą formułę, która będzie miała formę prawdziwej debaty – oświadczył Trzaskowski w Zegrzu Południowym (woj. mazowieckie).

Rywalizacja będzie zacięta. Jest nowy sondaż w sprawie drugiej tury wyborów

Jest pierwszy sondaż po ogłoszeniu wyników pierwszej tury wyborów prezydenckich. W drugiej turze zwyciężyłby Andrzej Duda z wynikiem 50,9 proc....

zobacz więcej

W nocy z niedzieli na poniedziałek Rafał Trzaskowski odwiedził Zegrze Południowe; na briefingu prasowym wyraził przekonanie, że powinna odbyć się debata z udziałem jego i ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy. – Zaprosiłem pana prezydenta; jestem gotów do tej debaty każdego dnia – oświadczył polityk.

Zaznaczył, że debata nie powinna być „ustawką”, w której pytania kandydatom zadawać będzie tylko jedna telewizja. Zdaniem Trzaskowskiego powinna być także możliwość wzajemnego zadawania pytań przez kandydatów.

– Jestem otwarty na każdą formułę, która będzie miała formę prawdziwej debaty, w której pytania będą mogli zadawać dziennikarze od lewa do prawa, w której będą możliwe riposty, wzajemne pytania – deklarował.

Trzaskowski przekonywał, że jest wiele kwestii, które trzeba w takiej debacie podjąć; wymienił: miejsca pracy, edukację czy służbę zdrowia. – Nie możemy sobie pozwolić na kolejną debatę zastępczą, gdzie pyta się o to, co już miało miejsce albo zostało rozstrzygnięte – stwierdził.

źródło:

Zobacz więcej