RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Już pół miliona śmiertelnych ofiar koronawirusa na świecie

Dużo nowych zachorowań notuje się w kilku stanach USA (fot Reuters Cooper Neill)

Liczba śmiertelnych ofiar koronawirusa na świecie przekroczyła pół miliona. Z kolei całkowita liczba zachorowań na globie to już ponad 10 milionów. Takie dane podali naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, którzy zajmują się monitorowaniem pandemii.

Coraz więcej zarażonych i ofiar koronawirusa

Według danych amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa z Baltimore liczba osób zakażonych na całym świecie wyniosła 7 409 132. Najwięcej...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Co czwarta ofiara śmiertelna COVID-19 na świecie to mieszkaniec Stanów Zjednoczonych, gdzie w sumie zmarło 128 tysięcy osób. Liczba zachorowań przekroczyła tam 2,5 miliona i także jest największa na kuli ziemskiej.

Poza USA najwięcej ofiar śmiertelnych koronawirusa jest w Brazylii – 57 tysięcy oraz w Wielkiej Brytanii – 43 tysiące.

Obecnie chorych najszybciej przybywa w Ameryce Południowej, głównie w Brazylii i w Meksyku.

Dużo nowych zachorowań notuje się też w kilku amerykańskich stanach, a na Florydzie padł rekord: 9,5 tysiąca nowych zakażeń w ciągu doby. Zarówno Floryda, jak i Teksas przywróciły niektóre obostrzenia, by powstrzymać lawinowo rosnące zachorowania.

Restrykcje zniósł natomiast Egipt, mimo stale rosnącej liczby nowych przypadków. W Indiach liczba zachorowań przekroczyła pół miliona.

źródło:
Zobacz więcej