Poszli do klubu nocnego, skończyli na kwarantannie. W lokalu bawił się klient z koronawirusem

Zakażenie potwierdzono już u pięciu innych gości klubu (fot. pixabay/ericbarns)

Władze sanitarne Zurychu poinformowały o objęciu 10-dniową kwarantanną prawie 300 gości i pracowników klubu nocnego w tym mieście, ponieważ u jednego z bywalców klubu zdiagnozowano koronawirusa.

Wydał 29 tys. w nocnym klubie. Maciej opisuje feralną noc i zawiadamia policję

25-letni mężczyzna jednej nocy wydał we wrocławskim nocnym klubie 29 tys. zł. Jest przekonany, że został oszukany; złożył zawiadomienie na policji....

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Jak przekazał urząd nadzoru sanitarnego, zainfekowany mężczyzna odwiedził klub 21 czerwca, a cztery dni później otrzymał pozytywny wynik testu na SARS-CoV-2. Od tego czasu zakażenie stwierdzono u pięciu innych gości klubu.

Kluby nocne w Szwajcarii wznowiły działalność od początku czerwca, ale są zobligowane do rejestrowania wszystkich swoich gości. Władze sanitarne poinformowały, że jeśli dojdzie do kolejnych masowych zakażeń, to konieczne będzie rozpatrzenie możliwości ponownego zamknięcia klubów.

Liczba dziennie notowanych przypadków Covid-19 w Szwajcarii wzrosła w tym tygodniu z 18 w poniedziałek do 69 w sobotę, co jest najwyższym wynikiem od 4 maja. Łącznie infekcję zdiagnozowano u 31 555 osób, z których 1962 zmarły.

źródło:

Zobacz więcej