RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Słynny bokser zakażony koronawirusem

Uchodzi za jednego z najlepszych pięściarzy wagi lekkiej w historii (fot. Josh Hedges/Zuffa LLC via Getty Images)

Słynny przed laty bokser Roberto Duran miał pozytywny wynik przeprowadzonego w szpitalu testu na obecność koronawirusa. 69-letni Panamczyk to były mistrz świata w wadze lekkiej, półśredniej, lekkośredniej i średniej. Trafił tam z objawami przypominającymi grypę.

David Beckham zainwestował w esport

David Beckham, były znakomity piłkarz reprezentacji Anglii oraz m.in. Manchesteru United i Realu Madryt, zainwestował w esport, czyli świat...

zobacz więcej

„Wyniki mojego ojca właśnie przyszły i potwierdziły obecność Covid-19. Wciąż nie ma objawów, poza zwykłym przeziębieniem. Nie przebywa na oddziale intensywnej terapii i nie jest podłączony do respiratora. Nadal jest na obserwacji” – poinformował na instagramie Robin Duran, syn pięściarza.

Noszący przydomek „Kamienne pięści” Roberto Duran walczył w latach 1968-2001. Uchodzi za jednego z najlepszych pięściarzy wagi lekkiej w historii. W całej karierze stoczył 119 pojedynków – wygrał 103, z czego 70 przed czasem. W Panamie postrzegany jest jako bohater narodowy.

„Lekarze powiedzieli nam, że z jego płucami wszystko jest w porządku. Nie ma oznak, że choroba będzie miała ciężki przebieg. Zachowajmy wiarę, że wszystko się dobrze skończy” – zaapelował Duran junior.

W Panamie według oficjalnych danych odnotowano 29 037 przypadków zakażenia koronawirusem i 564 ofiary śmiertelne.

źródło:

Zobacz więcej