RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

David Beckham zainwestował w esport

David Beckham będzie współwłaścicielem organizacji Guild Esports (fot. Michael Reaves/Getty Images)

David Beckham, były znakomity piłkarz reprezentacji Anglii oraz m.in. Manchesteru United i Realu Madryt, zainwestował w esport, czyli świat wirtualnych rozgrywek. Będzie współwłaścicielem założonej w Londynie organizacji Guild Esports.

Są nowi trenerzy piłkarskiej reprezentacji U-17 i U- 19

Maciej Stolarczyk poprowadzi reprezentację juniorów do lat 17 – poinformował Polski Związek Piłki Nożnej. Pracujący dotychczas z drużyną narodową...

zobacz więcej

W swoim oświadczeniu zapowiedziała ona, że uruchomi akademie graczy i poprowadzi drużyny na różnych arenach esportowych, w tym Rocket League, EA Sports, FIFA i Fortnite.

– Jesteśmy zaangażowani w pielęgnowanie i zachęcanie młodych talentów poprzez nasze systemy akademickie i nie mogę się doczekać, aby pomóc naszemu zespołowi Guild Esports się rozwijać – powiedział 45-letni Beckham.

Nie podano szczegółów finansowych. Słynny Anglik jest również współwłaścicielem drużyny w „realnym” futbolu, czyli amerykańskiego Interu Miami.

„Financial Times” doniósł, że Beckham przejął udziały w Guild Esports poprzez DB Ventures, jego osobisty organ inwestycyjny – będzie drugim co do wielkości akcjonariuszem.

– David będzie odgrywał kluczową rolę w kształtowaniu programu szkoleniowego, realizowanego w naszych akademiach i cieszymy się z jego cennego mentoringu, a także inspiracji, jaką daje młodemu pokoleniu sportowców – powiedział prezes wykonawczy Guild Carleton Curtis.

źródło:
Zobacz więcej