RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Są nowi trenerzy piłkarskiej reprezentacji U-17 i U- 19

Maciej Stolarczyk (fot. arch.PAP/Łukasz Gągulski)

Maciej Stolarczyk poprowadzi reprezentację juniorów do lat 17 – poinformował Polski Związek Piłki Nożnej. Pracujący dotychczas z drużyną narodową do lat 20 Jacek Magiera został zaś szkoleniowcem kadry U-19.

Sukcesy Warty Poznań i Cracovii Kraków w Pucharze PGE

Z inicjatywy Stowarzyszenia Krzewienia Sportowego Patriotyzmu „Niezwyciężeni” na stadionie Polonii Warszawa odbyła się druga edycja Turnieju...

zobacz więcej

Jak zaznaczono w komunikacie, zmiany na stanowiskach trenerów reprezentacji młodzieżowych mają związek z decyzjami UEFA, które dotyczą rozgrywek w tych kategoriach wiekowych w sezonie 2020/21 (rezygnacja z eliminacji mistrzostw Europy U-18), a są spowodowane pandemią koronawirusa.

Stolarczyk w latach 2016–17 prowadził reprezentację do lat 20. Od 1 marca zaś miał być szkoleniowcem kadry U-19, ale ze względu na skutki rozprzestrzeniania się koronawirusa nie było mu dane zadebiutować w tej roli. Ostatnio był trenerem Wisły Kraków - został zwolniony w połowie listopada 2019 roku.

Drużynę narodową U-16 obejmie z kolei pracujący od kilku lat z młodzieżowymi reprezentacjami Marcin Dorna. Wymienione zmiany obowiązywać będą od 1 lipca.

Na dotychczasowych stanowiskach pozostali zaś Czesław Michniewicz i Rafał Lasocki, którzy będą kontynuować pracę z kadrami - odpowiednio - do lat 21 i 15.

PZPN poinformował również o odwołaniu meczów Turnieju Ośmiu Narodów, w których uczestniczyć miała reprezentacja do lat 20.

źródło:
Zobacz więcej