RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

W Zakopanem powstanie nowoczesny tor do łyżwiarstwa szybkiego

Inwestycja ma powstać w miejscu dotychczasowego odkrytego toru (fot. arch.PAP/Artur Reszko, zdjęcie ilustracyjne)

W Zakopanem powstanie nowy kryty tor łyżwiarski – taką inwestycję zapowiedział w stolicy Tatr prezydent Andrzej Duda. Za jej wykonanie będzie odpowiedzialne Ministerstwo Sportu. Będzie to drugi kryty tor do łyżwiarstwa szybkiego, po nowoczesnym obiekcie w Tomaszowie Mazowieckim.

PŚ w Tomaszowie Mazowieckim. Dobre występy polskich panczenistów

Trwa rywalizacja w łyżwiarstwie szybkim w Pucharze Świata na Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim. Województwo łódzkie odwiedziła cała światowa...

zobacz więcej

Zapowiadana przez prezydenta Andrzeja Dudę inwestycja ma powstać w miejscu dotychczasowego odkrytego toru, który ma zostać rozebrany. Prace budowlane mają ruszyć w kwietniu 2021 roku - informuje gazetakrakowska.pl.

– Inwestycja jest szacowana na 60 mln zł i będzie za nią odpowiedzialne Ministerstwo Sportu. Nie tak dawno w Polsce nie mieliśmy jeszcze żadnego toru krytego do łyżwiarstwa szybkiego, a teraz mamy zbudowany i już gotowy w Tomaszowie Mazowieckim, czyli w środku Polski. Teraz dołączy tor w Zakopanem i mam nadzieję, że już wkrótce będziemy mieli dwa ośrodki treningowe dla łyżwiarzy szybkich - mówił prezydent Andrzej Duda, podczas wtorkowej wizyty na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem.
 


Ma to być obiekt wielofunkcyjny. Oprócz sztucznie mrożonego toru lodowego nie zabraknie na nim bieżni lekkoatletycznej z tartanem. W wewnątrz będzie także krótki tor asfaltowy do nartorolek i rolek. Będzie tam też zwykłe lodowisko. 

Obiekt na co dzień będzie pełnił  funkcję szkoleniową, ale z możliwością rozgrywania zawodów rangi światowej. 

źródło:
Zobacz więcej