RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Adam Małysz zakażony koronawirusem

Jak dodał słynny skoczek, choroba przebiega bezobjawowo (fot. Adam Guz/Getty Images Poland/Getty Images)

„Tydzień zaczynam niezbyt dobrą wiadomością. Po tym, jak jedna z osób, z którymi miałem kontakt w ostatnich dniach, miała pozytywny wynik testu na Covid-19, zdecydowałem poddać się badaniu. Okazało się, że zachorowałem na koronawirusa. Na szczęście na razie choroba przebiega bezobjawowo. Mam nadzieję, że tak będzie do wyzdrowienia” – napisał na Facebooku najsłynniejszy polski skoczek narciarski, a obecnie dyrektor ds. skoków i kombinacji norweskiej PZN Adam Małysz.

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. Raport 22.06 – spada liczba zgonów

W ciągu minionej doby na Mazowszu potwierdzono 39 przypadków zakażeń koronawirusem – podała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna....

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Były sportowiec stwierdził, że ruszyły procedury obowiązujące w takiej sytuacji – m.in. kwarantanna oraz poinformowanie osób, z którymi się spotykał.

„Piszę o zarażeniu również tutaj, by chronić innych i ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. To ważne, by wszyscy, którzy mieli ze mną kontakt w ostatnim czasie, przebadali się i podjęli niezbędne w takich okolicznościach środki ostrożności” – dodał kilkukrotny mistrz świata w skokach.

Jak stwierdził, przestrzega zasad bezpieczeństwa, ale okazuje się, że nie zawsze to wystarcza. „Niech ta sytuacja będzie i dla Was przestrogą – dbajcie o siebie i uważajcie” – zakończył swój wpis.

Witajcie kochani. Tydzień zaczynam niezbyt dobrą wiadomością. Po tym, jak jedna z osób, z którymi miałem kontakt w...

Opublikowany przez Adama Małysza Poniedziałek, 22 czerwca 2020


42-letni obecnie Małysz to jeden z najwybitniejszych zawodników w historii skoków narciarskich. Wywalczył m.in. cztery medale olimpijskie – trzy srebrne i jeden brązowy.

W dorobku ma także m.in. cztery tytuły mistrza świata, cztery Kryształowe Kule za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata oraz triumf w Turnieju Czterech Skoczni (2000/01).

Później Małysz próbował sił jako kierowca rajdowy, a od 2016 pełni funkcję dyrektora koordynatora ds. skoków i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim.

źródło:
Zobacz więcej