RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rekord aborcji na Wyspach. Prawie połowa to już drugi lub kolejny zabieg

Częściej niż co trzecią aborcję przeprowadzono w domu (fot. Matthew Busch/Bloomberg via Getty Images)

W Anglii i Walii w zeszłym roku przeprowadzono rekordową liczbę aborcji – największą od 1967 r., kiedy została ona prawnie zalegalizowana. Według Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej wzrost dotyczy wszystkich grup wiekowych dla osób po 25. roku życia. Największy odnotowano wśród kobiet w wieku od 30 do 34 lat.

Ofiary Zagłady na ołtarzu ideologii LGBT

Cała totalna opozycja, wraz z zaprzyjaźnionymi z nią mediami, zatrząsła się z oburzenia. Na Polskę, po raz czterdziesty siódmy w tym roku, spadło...

zobacz więcej

W 2019 roku przeprowadzono w sumie 209 519 aborcji – porównaniu do roku 2018 wzrost jest ogromny, bo aż o 2 224 aborcji. Działacze pro-life nazywają to „narodową tragedią”.

– Ta przerażająca liczba pokazuje nam, że aborcja staje się dla współczesnego człowieka czymś normalnym. Takie efekty daje łatwy dostęp do tabletek aborcyjnych i propaganda mówiąca, że usunięcie ciąży jest proste i bezpieczne – ocenia Antonia Tully, szefowa Towarzystwa Ochrony Dzieci Nienarodzonych.

Według najnowszych statystyk w ubiegłym roku aż 40 proc. kobiet poddanych zabiegowi miało już wcześniej jedną lub więcej aborcji. W 2019 r. przeprowadzono ponad 52 tys. aborcji w domach, a ponad 3 tys. – ze względu na podejrzenie niepełnosprawności płodu, co stanowi zaledwie 1,5 proc. wszystkich przypadków.

Zdaniem wielu działaczy pro-life sytuacja nie ulegnie zmianie, dopóki organizacje pro-life nie przemyślą na nowo swoich priorytetów.

– Pomagamy wielu kobietom, które odczuwają negatywne skutki aborcji i po pierwszym zabiegu przychodzą do nas, kiedy znów pojawi się ciąża, szukając alternatywnego rozwiązania. Obecnie cała nasza energia skupia się na ratowaniu życia, ale myślę, że czas położyć większy nacisk na oferowanie pozytywnej alternatywy dla aborcji – powiedziała Liz Parsons, działaczka pro-life.

źródło:
Zobacz więcej