RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. Raport 3.06 – stan epidemii

W stolicy odnotowano pięć kolejnych zgonów powiązanych z Covid-19 (fot. PAP/Leszek Szymański)

Liczba potwierdzonych od początku epidemii koronawirusa zakażeń na Mazowszu to już blisko 3,7 tys. Z danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wynika, że w ciągu ostatniej doby odnotowano 32 kolejne przypadki – z czego 11 w Warszawie. W tym samym czasie z powodu Covid-19 zmarło sześć osób. Do ponad 1,8 tys. wzrosła liczba ozdrowieńców.

Die Welt chwali Polskę: Uniknęła kryzysu euro, uchodźców, a pandemia ją wzmocni

„Ani zapaść na rynkach finansowych, ani kryzys migracyjny właściwie nie dotknęły Polski. Ma to swoje przyczyny ekonomiczne, polityczne i...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Jedna z ofiar śmiertelnych koronawirusa na Mazowszu w ciągu ostatniej doby to 84-letnia pacjentka hospitalizowana w Radomiu. Z kolei w Warszawie zmarła aż pięć osób: 48-, 71- i 89-letni mężczyźni i dwie kobiety w wieku 55 i 63 lat.

Dotychczas – według danych WSSE – w związku z zakażeniem w województwie zmarło 275 osób (aktualne dane przedstawione przez jednostkę we wtorek popołudniu).

Liczba osób zakażonych w woj. mazowieckim wynosi 3 660, a w Warszawie – 1 213. Potwierdzone zachorowania na Covid-19 z ostatniej doby raportowania to 32 osoby w powiatach: białobrzeskim (1), legionowskim (5), mińskim (2), nowodworskim (1), piaseczyńskim (4), płońskim (1), pruszkowskim (1), radomskim (1), siedleckim (1), warszawskim (11), warszawskim zachodnim (1), wołomińskim (2), żyrardowskim (1).

Według danych Ministerstwa Zdrowia, przedstawionych we wtorek wieczorem, liczba osób zakażonych koronawirusem w skali kraju wzrosła do 24 395, a liczba ofiar śmiertelnych – do 1 092.

Minister edukacji: Nie widzę powodu, by automatycznie podnosić uczniom stopnie

– Nie widzę powodu, żeby automatycznie podnosić uczniom stopnie – powiedział we wtorek minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski, odnosząc...

zobacz więcej

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie poinformowała, że aktualnie liczba osób objętych kwarantanną domową wynosi 18 488. Nadzorem epidemiologicznym objęto natomiast 1 714 osób.

Z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem w szpitalach na Mazowszu przebywają 592 osoby, z czego 126 trafiło do nich w ciągu ostatniej doby.

Do tej pory odnotowano już 1 830 ozdrowieńców – 56 w ostatnich godzinach.

źródło:
Zobacz więcej