Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

Potężne środki dla firm na inwestycje związane ze zwalczaniem pandemii

Środki zostaną przeznaczone na produkcję m.in. środków odkażających (fot. PAP/EPA/LYNN BO BO)

100 mln zł ma trafić do firm na inwestycje związane ze zwalczaniem pandemii – poinformowało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Środki zostaną przeznaczone między innymi na uruchomienie produkcji respiratorów, środków odkażających czy innych produktów leczniczych.

Koronawirus a ochrona miejsc pracy i firm: Wypłacono już ponad 70 mld zł

Ponad 70 mld zł przeznaczył już rząd na wsparcie przedsiębiorców i pracowników w ramach tarczy antykryzysowej i finansowej. Minister rodziny, pracy...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Resort podał, że ogłasza nabór w nowym dotacyjnym konkursie na inwestycje w infrastrukturę służącą do testowania i przygotowania do produkcji szczepionek, respiratorów, środków odkażających i przetwarzania danych oraz innych produktów leczniczych związanych z pandemią koronawirusa.

– Nowe środki uzupełnią ofertę, którą w programie Inteligentny Rozwój tworzą nabory dedykowane walce z koronawirusami. Dotacje w ogłaszanym konkursie wesprą infrastrukturę B+R niezbędną do udoskonalenia produktów służących zwalczaniu pandemii – wyjaśniła minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Zaznaczono, że nabór wniosków przeznaczony jest dla firm planujących budowę lub unowocześnienie infrastruktury niezbędnej do opracowania, przetestowania i udoskonalenia produktów służących zwalczaniu pandemii COVID-19 od fazy bezpośrednio poprzedzającej ich wdrożenie do masowej produkcji.

Dofinansowanie otrzymają: produkty lecznicze, w tym szczepionki, i terapie, ich półprodukty, farmaceutyczne składniki czynnych i surowców; wyroby medyczne oraz sprzęt szpitalny i medyczny, w tym respiratory, odzież i sprzęt ochronny, a także narzędzia diagnostyczne oraz niezbędne surowce; środki odkażające i ich produkty pośrednie oraz surowce chemiczne niezbędne do ich produkcji; narzędzia do gromadzenia lub przetwarzania danych związanych z przebiegiem i zwalczaniem pandemii COVID-19.

Napisano, że nabór wniosków rozpocznie się 8 czerwca i potrwa do 31 lipca, a planowany budżet konkursu wynosi 100 mln zł. Dotacja – jak wskazano – umożliwi maksymalne dofinansowanie projektów do 75 proc. kosztów kwalifikowanych. W przypadku, gdy realizacja projektu zakończy się w ciągu dwóch miesięcy od podpisania umowy, wsparcie może wynieść nawet 90 proc.

źródło:

Zobacz więcej