Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Ponad 70 proc. nierozpatrzonych wniosków. Trzaskowski: Niech PiS sam pomaga

Na 114 tys. wniosków złożonych przez mikroprzedsiębiorców w Warszawie, nadal nierozpatrzonych jest 85 tys. wniosków – mówił we wtorek wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł, podsumowując realizację tarczy antykryzysowej w województwie. Jak dodał, liczba ta zaniża statystykę na Mazowszu. Tymczasem prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski konsekwentnie mówi, że rząd „przerzucił odpowiedzialność” na samorządy.

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Jak mówił Radziwiłł, „na dzień wczorajszy, odsetek wykonanego zadania jest tylko na poziomie 26 proc”. – I to właśnie ta liczba zaniża naszą statystykę mazowiecką – powiedział.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w rozmowie z Radiem Zet został skonfrontowany ze skargą jednego z warszawskich mikroprzedsiębiorców. Biznesmen czeka na rozpatrzenie wniosku już od 23 kwietnia. Pytany, co by mu powiedział, odparł: – My wzięliśmy na siebie tę odpowiedzialność przerzuconą na nas przez rząd.

– Ja apeluję do PiS w tym momencie. Jeżeli chcecie pomagać przedsiębiorcom, to róbcie to sami. Jeżeli chcecie wsparcia samorządów, to współpracujcie z nami w tej kwestii, a nie atakujcie nas cały czas dla doraźnego celu politycznego – dodał.

źródło:
Zobacz więcej