Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

„Kiedy można umówić się z Andrzejem Dudą(...)?” Poseł KO drwi z projektu prezydenta

Andrzej Duda zachęcał Polaków do prowadzenia małej retencji wody (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

„Kiedy się można umówić z Andrzejem Dudą, żeby zamontował „oczko wodne” w mieszkaniu?” – napisał na twitterze Adam Szłapka z KO. Poseł opozycji drwi w ten sposób z programu „Moja woda”, do którego zachęca Polaków prezydent Andrzej Duda. Szłapka, były rzecznik sztabu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej zdaje się nie wiedzieć, że jego kandydatka miała podobne plany.

Prezydent: program „Moja woda” dofinansuje do 85 proc. kosztów na małą retencję

Dofinansowanie w wysokości do 85 proc. kosztów – maksymalnie 5 tys. zł – będzie można uzyskać z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w ramach...

zobacz więcej

Andrzej Duda zachęca do prowadzenia małej retencji wody. Wskazuje, że jeżeli zaczniemy prowadzić mądrą gospodarkę wodną, gospodarkę gromadzenia wody, to jest szansa, że sytuacja pod tym względem zdecydowanie się w Polsce poprawi.

Program, który dzisiaj w Sulejówku zainaugurował prezydent Duda, na Twitterze skomentował poseł Adam Szłapka.

Szłapka, były rzecznik sztabu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej nie wie, że jego kandydatka miała podobne plany. Opowiedziała o nich podczas jednej z debat na temat klimatu, zorganizowanej przez UN Global Compact Network i Kantar.

Kidawa-Błońska wskazywała, że w przemyśle należy pomyśleć o zamkniętych obiegach wody. „Oceniła, że konieczna jest mała retencja i zalesianie, oraz edukacja dotycząca oszczędzania wody. – To, co możemy zrobić my, jako obywatele, a także rząd to: żadnego betonowania miast; tam także musi być zieleń, tam także musi się zbierać woda – apelowała cytowana wówczas cytowana przez PAP.

źródło:
Zobacz więcej