RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zastępca Trzaskowskiego nie może obiecać „miliona drzew” w 2020 r. „Mamy jeszcze jesień”

Nie cichną echa porannego wywiadu prezydenta Warszawy. Rafał Trzaskowski pytany o obietnice, które składał w 2018 roku, stwierdził, że „ktoś źle usłyszał”. Sprawa dotyczyła programu „Milion drzew dla Warszawy” do 2020 roku, z którego – jak przyznał w Radiu ZET kandydat KO na prezydenta państwa – zasadzono dotąd 150 tys. O te kwestie na konferencji prasowej zapytano zastępcę Trzaskowskiego. – Mamy jeszcze jesień – odpowiedział Michał Olszewski. Nie był jednak w stanie zadeklarować, że obietnica zostanie zrealizowana.

Z tego Trzaskowski będzie się spowiadał. Czy Polacy go rozgrzeszą?

Młody, wykształcony i elokwentny. Tak pod koniec 2018 roku jawił się warszawiakom Rafał Trzaskowski. Po półtora roku symbol jego prezydentury to...

zobacz więcej

– To ktoś źle usłyszał, dlatego że ja zapowiadałem milion nowych drzew na całą kadencję. Posadziliśmy ponad 150 tys. drzew i sadzimy przez cały czas, i myślę, że w kadencji byśmy do tego miliona doszli – mówił we wtorek Trzaskowski, pytany o obietnicę złożoną w czasie kampanii samorządowej.

Jednak w jego programie, umieszczonym wtedy na nieistniejącej już stronie trzaskowski.pl wyraźnie napisano, że ukończenie realizacji programu zaplanowano na 2020 rok.

„Chcemy, żeby w Warszawie nastąpiła „zielona rewolucja”: do 2020 roku posadzimy w miejskich parkach, skwerach i lasach w sumie milion drzew” – czytamy przy punkcie „Milion drzew dla Warszawy”.

– Ja nie mam w głowie tych liczb, bo nie zajmuje się tym programem – stwierdził na briefingu prasowym zastępca prezydenta Warszawy Michał Olszewski. Dziennikarze pytali go, czemu brakuje 850 tys. drzew. Jego zdaniem „drzewa sadzi się wiosną i jesienią”. – Mamy jeszcze jesień 2020 roku. (…) Sądzę, że w drugiej połowie roku, kiedy sadzi się drzewa w normalnym cyklu, trafi kolejnych kilkaset tysięcy drzew – powiedział Olszewski.

Trzaskowski obiecał milion drzew do końca roku. Teraz twierdzi, że „ktoś źle usłyszał”

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski został zapytany w Radiu Zet o obietnicę posadzenia miliona nowych drzew do końca tego roku. – Ktoś źle...

zobacz więcej

Jak dodał, Trzaskowski osobiście podpisał decyzję, by na zalesienia w Warszawie przeznaczyć ponad 40 ha terenów miejskich, na których „spokojnie może być zasadzonych 400-500 tys. drzew”.

– Do tej pracy jest alokowany zarówno Zarząd Zieleni jak i Lasy Miejskie Warszawa. Obie jednostki mają oczywiście zasoby do tego, aby wykonać jak największą ilość zadrzewień – powiedział i podkreślił, że 2020 rok się jeszcze nie skończył.

Olszewski dopytywany, czy jest w stanie obiecać, że do końca tego roku program zostanie zrealizowany, nie zdobył się na podobną deklarację.

źródło:
Zobacz więcej