Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

MZ: w połowie czerwca rekomendacje co do wyjazdów zagranicznych

„Jestem przekonany, że także wobec Polski wszelkie restrykcje będą w niedługim czasie zniesione” (fot. Beata Zawrzel/NurPhoto via Getty Images)

Rekomendacje związane z wyjazdami zagranicznymi będą przedstawiane mniej więcej w połowie czerwca. Wtedy odniesiemy się też do sytuacji w innych krajach – poinformował wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Samolot został zawrócony. Powodem pilot z koronawirusem

Samolot lecący z Delhi do Moskwy musiał zawrócić na lotnisko, z którego wystartował. Powodem był pilot, którego test na obecność koronawirusa...

zobacz więcej

Podczas konferencji prasowej Cieszyński był pytany m.in. o to, czy będą rekomendacje dla Polaków związane z wyjazdami zagranicznymi.

– Rekomendacje związane z wyjazdami zagranicznymi będą przedstawiane mniej więcej w połowie czerwca. Wtedy odniesiemy się też do wszystkich innych przypadków, sytuacji w innych krajach – poinformował.

Wiceszef MZ przypomniał, że z informacji podanych w poniedziałek przez MSZ wynika, że „w Grecji będzie możliwe realizowanie lotów wychodzących z Polski za wyjątkiem jednego z lotnisk”.

– Widzimy, że ta sytuacja dynamicznie się rozwija. Ja jestem przekonany, że także wobec Polski wszelkie restrykcje będą w niedługim czasie zniesione – powiedział.

Rząd Grecji zdecydował o uruchomieniu od 15 czerwca lotów międzynarodowych przy zachowaniu środków bezpieczeństwa. Otwarte zostaną lotniska w Atenach i drugim pod względem wielkości greckim mieście – Salonikach, a od 1 lipca decyzja ta obejmie wszystkie porty lotnicze w kraju.

Papież modlił się razem z wiernymi. Po raz pierwszy od trzech miesięcy

Po prawie trzech miesiącach zmian w Watykanie z powodu pandemii koronawirusa, papież Franciszek odmówił w niedzielę południową modlitwę razem z...

zobacz więcej

W piątek greckie ministerstwo turystyki poinformowało, że obywatele 29 państw będą od 15 czerwca zwolnieni z odbywania przy przyjeździe do Grecji obowiązkowej kwarantanny w związku z zagrożeniem koronawirusem.

Państwami tymi są Albania, Austria, Australia, Bułgaria, Chiny, Chorwacja, Cypr, Czarnogóra, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Izrael, Japonia, Korea Południowa, Liban, Litwa, Łotwa, Malta, Niemcy, Nowa Zelandia, Norwegia, Macedonia Północna, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria i Węgry. Ich obywatele będą poddawani tylko wyrywkowym badaniom na nosicielstwo koronawirusa.

Zgodnie z informacją przedstawioną w poniedziałkowym wpisie na Twitterze wiceministra spraw zagranicznych Pawła Jabłońskiego do grona tych państw dołączyła również Polska.

źródło:

Zobacz więcej