Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

Dwóch nastolatków odnalazło zaginionego 7-latka

Dziecko w niedzielę wieczorem bez wiedzy rodziców wyjechało rowerem poza swoją posesję i zaginęło (fot. PAP/Jakub Kamiński)

Dzięki roztropności dwóch nastolatków z Pomorska (Lubuskie) 7-latek, który w niedzielę wieczorem bez wiedzy rodziców wyjechał rowerem poza swoją posesję i zaginął, został odnaleziony – przekazała Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

9-latek zagryziony przez psy, gdy wyjmował listy ze skrzynki

Policja odnalazła ciało 9-letniego chłopca, który zaginął, gdy poszedł wyjąć listy ze skrzynki. Ustalono, że został zagryziony przez psy.

zobacz więcej

– Gratulujemy Tomkowi i Jakubowi, a także ich rodzicom. Dzięki czujności nastolatków 7-latek cały i zdrowy wrócił do rodziców. Okazało się, że jest dzieckiem, które ze względu na swój stan zdrowia wymaga wyjątkowej opieki – powiedziała policjantka.

W niedzielę wieczorem, o godz. 19.45 dyżurny komisariatu policji w Sulechowie otrzymał zgłoszenie o zaginięciu chłopca z pobliskiego Pomorska. 7-latek bawił się na podwórku i zdołał otworzyć zamkniętą na klucz i zabezpieczoną furtkę, przez którą wyjechał rowerem w nieznanym kierunku.

Rodzina chłopca natychmiast rozpoczęła poszukiwania, w których pomagali sąsiedzi. Zaraz po zgłoszeniu dołączyli do nich policjanci. Sprawa miała jednak szybko szczęśliwy finał. Chłopca odnaleźli jego koledzy – 12-letni Tomek i 16-letni Jakub.

– Gdy tylko dowiedzieli się o zaginięciu małego sąsiada, natychmiast wsiedli na rowery i pojechali go szukać. To właśnie oni dobrze wytypowali okolicę, w której może znajdować się 7-latek i odnaleźli go jadącego rowerem. Widząc dziecko zaopiekowali się nim i nakłonili do powrotu do domu – zrelacjonowała Stanisławska.

Dodała, że młodzi bohaterowie mogą być wzorem zarówno dla swoich młodszych, jak i starszych kolegów, a swoim postępowaniem z pewnością zyskali szacunek w oczach dorosłych.

źródło:

Zobacz więcej