Stan epidemii koronawirusa – najnowsze dane resortu zdrowia, jeden zgon

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 202 osób, z czego 170 na Śląsku – podało w poniedziałek rano Ministerstwo Zdrowia. Ostatniej doby odnotowano jedną ofiarę śmiertelną Covid-19 – dodał resort.

Tajne spotkanie narciarza z Wojciechem Cz. i Giertychem. Czuchnowski komentuje

Ministerstwo zdrowia domaga się od biznesmena Łukasza G. zwrotu 5 mln zł za sprzedaż maseczek niespełniających norm. Zawiadomienie w tej sprawie...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Jak dotąd w Polsce infekcje wirusem SARS-CoV-2 potwierdzono u 23 987 osób.

Nowe przypadki dotyczą osób z województw: śląskiego (170), opolskiego (8), dolnośląskiego (6), wielkopolskiego (4), podlaskiego (3), pomorskiego (3), świętokrzyskiego (3), lubelskiego (2), lubuskiego (2), małopolskiego (1).

Jedyna ofiara śmiertelna, która pojawiła się w porannym raporcie Ministerstwa Zdrowia, to 54-letnia pacjentka hospitalizowana w Grudziądzu. To 1065 zgon spowodowany Covid-19 w naszym kraju.

W związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 2 181 osób. Wyzdrowiało 11 449 pacjentów, u których potwierdzono zakażenie – informowało wcześniej w poniedziałek ministerstwo.

Resort podał, że objętych nadzorem sanitarno-epidemiologicznym jest epidemiologicznym 18 859 osób, a kwarantanną – 77 406.

źródło:
Zobacz więcej