Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Wakacje kredytowe. Kogo obejmują, na co uważać i o czym pamiętać

Wakacje kredytowe przede wszystkim obejmują tych wszystkich, którzy utracili pracę bądź inne źródło dochodu. Zawieszenie kredytu jest możliwe na okres trzech miesięcy. W danym banku kredytobiorca będzie mógł zawiesić jeden kredyt hipoteczny i maksymalnie jeden kredyt konsumencki – tłumaczył prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny.

Kredyty hipoteczne. Spadną stawki opłat za nadzór nad pośrednikami

Spadną stawki dotyczące opłat za nadzór nad pośrednikami kredytu hipotecznego, przesunięte też zostaną terminy związane z ponoszeniem tych opłat –...

zobacz więcej

Sejm rozpoczął prace nad projektem ustawy wprowadzającej możliwość odroczenia spłaty kredytu. Zapisy znalazły się w rządowym projekcie z inicjatywy UOKiK-u.

Prezes Urzędu Tomasz Chróstny mówił, że wakacje będą obejmowały osoby, które straciły pracę lub główne źródło dochodu. Kredytobiorcy będą mogli skorzystać z trzymiesięcznego zawieszenia płatności zarówno kapitału, jak i odsetek. Bank będzie mógł wymagać od kredytobiorcy opłacania ubezpieczeń powiązanych z kredytami.

Projekt zakłada, że w celu skorzystania z wakacji kredytowych, wystarczy, że osoba spłacająca kredyt powiadomi bank o takim zamiarze. Uprawnione będą do tego osoby, które po 13 marca tego roku straciły pracę albo główne źródło dochodu.

Wakacje kredytowe to jedno z rozwiązań zawartych w projekcie tarczy antykryzysowej 4.0.

źródło:
Zobacz więcej